• Rekrutacja
          • Rekrutacja

          • Komisja Rekrutacyjna w Szkole Podstawowej

            im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach w składzie

             

            Dorota Gwit – przedstawiciel Rady Pedagogicznej

            Julita Rybacka – Stróżyk – przedstawiciel Rady Pedagogicznej

            Zofia Sobocińska– przedstawiciel Rady Pedagogicznej

            ogłasza

                                 

            LISTĘ DZIECI

            PRZYJĘTYCH

            DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

            na rok szkolny 2019/20

             

            1. Kaczmarek Piotr

            2. Kamyszek Szymon

            3. Łokietek Michał

            4. Pater Jakub

            5. Wika Kamil

            6. Wiland Lena

            7. Wiśniewska Konstancja

            8. Zygiel Amelia

             

             

             

            Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej:

             

                                                                                                  mgr Dorota Gwit

             

        • Wizyta policjantów
          • Wizyta policjantów

          • Nakielscy policjanci spotkali się z uczniami szkoły w Sipiorach. Policjanci opowiadali między innymi o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego oraz zachowaniu w stosunku do osób obcych.

            Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt. Marcin Pilch z komendy w Nakle w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej przeprowadzili zajęcia dla uczniów ze Szkoły Podstawowej z Sipior. W spotkaniu z policjantami uczestniczyli wszyscy uczniowie z klas 0 – VIII.

            Funkcjonariusze opowiadali o bezpieczeństwie na drodze, przypominali, którą stroną powinien poruszać się pieszy oraz jakie są obowiązki najmniej chronionego uczestnika ruchu drogowego. Mowa była też o tym, by być ostrożnym podczas kontaktów z nieznajomymi, szczególnie, jeśli taka osoba proponuje podwiezienie do domu czy częstuje słodyczami.

            W spotkaniu uczestniczył również przewodnik policyjnego czworonoga ze swoim podopiecznym. Asp. Łukasz Król opowiadał o tym, jak wygląda jego praca i prezentował umiejętności policyjnego psa. Spotkanie z dziećmi było też okazją, aby porozmawiać na temat tego, jak dziecko powinno zachować się w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

            Podsumowując przeprowadzone zajęcia, policjanci zachęcali wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno – plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów”.

            podkom. Justyna Andrzejewska

            Oficer prasowy

            KPP Nakło nad Notecią

             

        • Bal karnawałowy
          • Bal karnawałowy


          • Jak co roku dzieci pozostające podczas ferii zimowych w domu, skorzystały z oferty przygotowanej przez naszą szkołę. Mogły tu pod okiem nauczycieli atrakcyjnie, a przede wszystkim bezpiecznie spędzić czas. Dużo satysfakcji sprawił uczniom wyjazd do sali zabaw "Arka Noego” w Wyrzysku. Zarówno starsi, jak i młodsi świetnie się bawili i mile spędzili czas w gronie kolegów ze szkoły.

            Dzieci miały do swojej dyspozycji cztery niezwykłe piętra konstrukcji i labiryntów. W tym wyjątkowym miejscu czekało na nich wiele atrakcji, np. basen z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżalnie, armatki oraz wymagający tor przeszkód. Wszyscy z uśmiechniętymi i pomalowanymi buziami wrócili do domu.

            Dużym zainteresowaniem cieszył się także coroczny bal karnawałowy, podczas którego szkolny korytarz zamienił się w zaczarowaną krainę pełną barwnych postaci z bajek i kreskówek. Wszyscy mieli także okazję poczuć się, jak na prawdziwym wybiegu podczas prezentacji swoich pięknych kostiumów. W tym dniu prowadzący zabawę - DJ Marcin Gąsiorowski wraz z animatorką Julią - nikomu nie pozwolili się nudzić. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w układach tanecznych wspólnie ze swoimi szkolnymi kolegami, a także rodzicami i nauczycielami. Podczas pląsów uśmiech nie znikał z twarzy, a dzięki słodkiemu poczęstunkowi uczestnicy zabawy mogli zregenerować swoje siły.

            Na zakończenie wybrano królową i króla balu. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było naszym głównym celem. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych i oryginalnych strojów.

            Dzięki wsparciu ludzi i instytucji dobrego serca, ferie zimowe w naszej szkole były atrakcyjnym i bogatym w nowe doświadczenia czasem dla naszych uczniów, dlatego też dziękujemy Państwu Bożenie i Grzegorzowi Mordzak, Bankowi Spółdzielczemu w Kcyni i Radzie Rodziców przy SP w Sipiorach.

        • 100-lecie niepodległości RP w Szkole Podstawowej w Sipiorach
          • 100-lecie niepodległości RP w Szkole Podstawowej w Sipiorach

          • W naszej szkole świętowanie Niepodległości rozpoczęło się już 5 listopada i przebiegało zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Z uwagi na Święto Patrona szkoły oraz setną rocznicę odzyskania niepodległości, celebrowanie tych wydarzeń przyjęło różnorodne formy.

            W dniach 5 i 6 listopada dzieci wykonywały patriotyczne kotyliony pod kierunkiem p. Iwony Salamon.

            7 listopada uczniowie klas IV-VIII razem z opiekunami p.Ewą Socha, p. Moniką Balcer oraz p. Wojciechem Majewskim udali się do Kcyni na spotkanie z historykiem, p. Marcinem Lisieckim, z którym odbyto edukacyjny spacer „Śladami miejsc i ludzi związanych z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919 na terenie Kcyni i okolic”. Na trasie spaceru znalazły się między innymi takie miejsca pamięci jak: Obelisk na Rynku poświęcony Powstańcom ,plenerowe Rzeźby w parku przy GCKiB przedstawiające postacie związane z Powstaniem Wielkopolskim. Ponadto nasz szlak prowadził do Wiaduktu kolejowego dworca PKP oraz Tablicy na budynku dworca PKP, która upamiętnia wyzwolenie Kcyni w noc sylwestrową roku 1918/1919 przez oddziały powstańcze.

            Ostatnim punktem spaceru był Pomnik- mogiła Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu na ulicy Nakielskiej. W tym miejscu pamięci  przedstawiciele SU zapalili symboliczne znicze.

            Na koniec terenowej lekcji historii uczestnicy spaceru rozwiązywali quiz historyczny przygotowany przez p. Marcina. Efektem końcowym wyjazdu do Kcyni było przybliżenie historii Powstania Wielkopolskiego na terenie miasta Kcynia. Po 146 latach niewoli pruskiej Kcynia i okolice uzyskały upragnioną wolność.

            Kolejne dwa wydarzenia miały miejsce 8 listopada. Na przełomie października i listopada  2018 r. został przeprowadzony w SP Sipiory konkurs na gazetkę klasową z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Brały w nim udział klasy IV-VIII . Celem konkursu było rozwijanie u młodzieży poszanowania dla polskiego dziedzictwa narodowego i miłości do ojczyzny. Gazetki miały zawierać  hasło i własnoręcznie wykonane elementy związane ze Świętem Niepodległości. Konkurs wymyśliła i przeprowadziła p. Justyna Rybacka-Zielińska.

            Wszystkie gazetki zostały ciekawie i starannie wykonane. Wyniki konkursu:

            I miejsce- klasa IV

            II miejsce- klasa VII

            III miejsce- klasa VI

            Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

            W obchody 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyli się również uczniowie klasy V. Przygotowali oni projekt pod hasłem „Trudne drogi do niepodległości- Jak dzieci wrzesińskie historię tworzyły”, na który złożyły się słowo, obraz i dźwięk. Na tle przygotowanej przez piątoklasistów na holu szkoły gazetki uczniowie przypomnieli tragiczną historię bohaterskich rówieśników z Wrześni, ich heroiczną postawę i nieugiętość wobec germanizatora. Następnie zaprezentowali koleżankom i kolegom dwa krótkie filmy będące ilustracją tematu: archiwalną wersję wydarzeń oraz współczesną autorstwa licealistów z Nowego Sącza.

            W piątek, 9 listopada 2018 r. nasza szkoła włączyła się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11:11 w ramach świętowania 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4- zwrotkowy hymn narodowy.

            Następnie społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno-muzycznego pt. „Wolności pragnę ponad wszystko!”. Myślą przewodnią scenariusza był przekaz, iż 11 listopada 1918 r. jest jedną z najważniejszych dat w dziejach naszej Ojczyzny, bo wieńczy dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości.

            Niepodległość wywalczyli sobie sami Polacy, wykorzystując sprzyjające okoliczności historyczne.

            Treści historyczne przeplatały piosenki patriotyczne: „Jestem Polakiem”, „Piosenka małego patrioty”, „Co to jest niepodległość”.

            Wykonawcami przedstawienia były dzieci z klasy 0 oraz uczennice klasy VIII. Występ uczniów przygotowała p. Dorota Gwit i p. Ewa Socha.

            Piękna dekoracja w Sali gimnastycznej powstała z inicjatywy p. Zofii Sobocińskiej.

            Efektem okolicznościowego montażu było emocjonalne zaangażowanie zarówno występujących, jak i widzów.

            W dniu 13 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili , zawsze gościnne, progi siedziby Stowarzyszenia Patriotyczno –  Historycznego 1939 w Nakle nad Notecią. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Starsza wiekowo grupa wzięła udział w lekcji pt. ,,1918 – 1945 – trudne drogi do niepodległości”. Na młodszą natomiast czekało wyzwanie w postaci sprawdzenia swojej wiedzy nt. symboli narodowych podczas zajęć pt. ,,Kto ty jesteś? Polak mały”. Obydwie grupy zwiedziły również ekspozycje zawierającą elementy umundurowania i uzbrojenia wojskowego.

            Dziękujemy panu Piotrowi Stranz – łowczemu z Koła nr 84 ,,Dąb” w Kcyni  za sfinansowanie wycieczki oraz Stowarzyszeniu  Patriotyczno- Historycznemu1939 w Nakle nad Notecią za zorganizowanie ,,żywej lekcji”  historii.

            Dnia 16 listopada 2018 roku zakończyły się  w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości uroczystości związane  z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Święta Patrona. Tego dnia odbył się koncert okolicznościowy Orkiestry Dętej przy OSP Kcynia. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu przy akompaniamencie orkiestry ,zgromadzeni słuchacze wysłuchali wiązanki pieśni patriotycznych i marszy. W czasie przerwy kapelmistrz Mariusz Skotnicki przybliżył zgromadzonym skład orkiestry   i pokrótce przedstawił budowę i rodzaje instrumentów wchodzących w jej skład. Dzięki temu koncert spełnił rolę nie tylko  kulturalną ,ale i edukacyjną.

            W 2013 r. naszej szkole przyznano Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. To zaszczytne wyróżnienie jest dla nas zobowiązaniem do dalszej troski o przodków, aby pamięć o nich przetrwała dla następnych pokoleń.

            Obchody Niepodległości miały u nas różnorodny charakter po to, by kształtować u młodego pokolenia trwałe wartości: dumę narodową i szacunek, który powinien być wyrażany postawą, działaniem i ubiorem.

            Zdjęcia z uroczystości w galerii

        • pasowanie na ucznia i zerówkowicza
          • pasowanie na ucznia i zerówkowicza

          • UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SIPIORACH
            Tradycją Szkoły Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach jest uroczyste pasowanie na zerówkowicza i ucznia. To wyjątkowe wydarzenie na długo zapadnie w pamięci dzieci z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasistów, jako dzień oficjalnego wstąpienia do społeczności szkolnej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: dyrektor szkoły pani Iwona Musiał, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Stałowska, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz cała brać uczniowska. 
            Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego oraz powitania wszystkich zebranych. Następnie główni bohaterowie uroczystości przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich pań: Doroty Gwit i Zofii Sobocińskiej, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Podczas swojego występu wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i zachowania w ruchu drogowym oraz znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Za pięknie zaśpiewane piosenki i wzorcowo wyrecytowane wiersze mali artyści otrzymali od publiczności gromkie brawa. Wszyscy zgromadzeni zgodnie stwierdzili, że dzieci mogą zostać przyjęte do społeczności szkolnej. Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły, pani dyrektor Iwona Musiał dokonała symbolicznego pasowania na zerówkowicza i ucznia, po czym złożyła najmłodszym i ich rodzicom serdeczne życzenia. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i przypieczętowali swoją przynależność do braci uczniowskiej.
            Na znak radości z powodu przyjęcia młodszych kolegów do społeczności szkolnej, uczniowie z klasy drugiej i trzeciej pod opieką wychowawczyni pani Julity Rybackiej- Stróżyk przygotowali przedstawienie pt. ,,O Jasiu, o pszczole, o wietrze i dzięciole”. Na zakończenie wręczyli młodszym koleżankom i kolegom upominki. 
            Po uroczystości dzieci i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym gratulujemy wspaniałych pociech, a zerówkowiczom i pierwszakom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
            Materiał: SP Sipiory
             

        • Spotkanie z dzielnicowym
          • Spotkanie z dzielnicowym

          • Bezpieczeństwo na drodze oraz odpowiedzialność prawna nieletnich za popełniane przez nich czyny oraz demoralizację to tematy zajęć, jakie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sipiorach przeprowadził asp. szt. Marek Dubiel, dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu.

            Wraz z początkiem roku szkolnego policjanci powiatu nakielskiego rozpoczęli cykl zajęć profilaktycznych dla uczniów szkół. Jedno z takich spotkań przeprowadził w ostatnich dniach dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni, asp. szt. Marek Dubiel.

            Zajęcia przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych. Z uczniami z klas I-IV policjant rozmawiał przede wszystkim na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Omówione zostały zasady poruszania się po drogach pieszych, przybliżono w jaki sposób na bezpieczeństwo pieszych wpływa wyposażanie się przez nich w elementy odblaskowe. Policjant przestrzegał też przed osobami nieznajomymi. Informował, że w żadnym wypadku nie należy przyjmować od nieznajomych prezentów, czy słodyczy. Nie należy też informować o miejscu zamieszkania oraz swojej sytuacji rodzinnej.

            Uczniowie z klas V – VII rozmawiali z policjantem na temat tego, w jaki sposób nieletni odpowiadają za popełniane przez siebie czyny karalne. Mundurowy przestrzegał przed łamaniem prawa, informując jednocześnie, jakie konsekwencje sąd może zastosować wobec nieletniego popełniającego czyny karalne czy wykazującego zachowanie demoralizujące.

            Spotkanie z uczniami przeprowadzono w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

            mł. asp. Justyna Andrzejewska

            Oficer prasowy

            KPP Nakło nad Notecią

        •  II Gminny konkurs  wiedzy o Pałukach
          • II Gminny konkurs wiedzy o Pałukach

          •  W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Zmagania konkursowe obejmowały test jednokrotnego wyboru, który liczył 30 zadań. Drużynowo można było osiągnąć wynik 90 punktów.

            Wyniki II edycji przedstawiają się następująco:

            Miejsce I: Drużyna z SP Sipiory - Patrycja Janeczko, Wiktoria Winkowska, Roksana Hibner (85 pkt)
            Miejsce II: Drużyna z SP Dziewierzewo - Piotr Wekwerth, Marta Wilczyńska, Aleksandra Goździk (75pkt)
            Miejsce III: Drużyna z SP Mycielewo - Patrycja Bojas, Weronika Jurek, Paweł Strzyżewski (71 pkt)
            Miejsce IV: Drużyna z SP Rozstrzębowo - Martyna Malak, Bartosz Pomałecki, Bartosz Pawlak (69 pkt)
            Miejsce V: Drużyna z SP Palmierowo-Wiktoria Lisiecka, Kinga Bartoszek, Weronika Slipek (65 pkt)
            Miejsce VI : Drużyna z SP Dobieszewo - Brajan Knop, Marcelina Woźniak, Alicja Drabik(59 pkt)
            Miejsce VII : Drużyna z SP Laskownica - Dawid Wieczorek, Filip Kwiatkowski, Pola Koniec (49 pkt)

            Zmagania konkursowe z wiedzy o Pałukach dopełniła i uświetniła prelekcja Pani Marii Kordyś, instruktorki z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

            Koordynatorkami Konkursu były nauczycielki: języka polskiego - p. Marzanna Starzyńska i historii - p. Ewa Socha. Konkurs zakończono wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych wszystkim uczestnikom rywalizacji. Nagrody wręczała dyrektor szkoły p. Iwona Musiał.

            Organizatorzy pragną podziękować drużynom i opiekunom za przygotowanie do konkursu, a Pani Marii Kordyś za profesjonalny instruktaż, promujący sztukę ludową Pałuk.

             W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Zmagania konkursowe obejmowały test jednokrotnego wyboru, który liczył 30 zadań. Drużynowo można było osiągnąć wynik 90 punktów.

            Wyniki II edycji przedstawiają się następująco:

            Miejsce I: Drużyna z SP Sipiory - Patrycja Janeczko, Wiktoria Winkowska, Roksana Hibner (85 pkt)
            Miejsce II: Drużyna z SP Dziewierzewo - Piotr Wekwerth, Marta Wilczyńska, Aleksandra Goździk (75pkt)
            Miejsce III: Drużyna z SP Mycielewo - Patrycja Bojas, Weronika Jurek, Paweł Strzyżewski (71 pkt)
            Miejsce IV: Drużyna z SP Rozstrzębowo - Martyna Malak, Bartosz Pomałecki, Bartosz Pawlak (69 pkt)
            Miejsce V: Drużyna z SP Palmierowo-Wiktoria Lisiecka, Kinga Bartoszek, Weronika Slipek (65 pkt)
            Miejsce VI : Drużyna z SP Dobieszewo - Brajan Knop, Marcelina Woźniak, Alicja Drabik(59 pkt)
            Miejsce VII : Drużyna z SP Laskownica - Dawid Wieczorek, Filip Kwiatkowski, Pola Koniec (49 pkt)

            Zmagania konkursowe z wiedzy o Pałukach dopełniła i uświetniła prelekcja Pani Marii Kordyś, instruktorki z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

            Koordynatorkami Konkursu były nauczycielki: języka polskiego - p. Marzanna Starzyńska i historii - p. Ewa Socha. Konkurs zakończono wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych wszystkim uczestnikom rywalizacji. Nagrody wręczała dyrektor szkoły p. Iwona Musiał.

            Organizatorzy pragną podziękować drużynom i opiekunom za przygotowanie do konkursu, a Pani Marii Kordyś za profesjonalny instruktaż, promujący sztukę ludową Pałuk.

             W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Zmagania konkursowe obejmowały test jednokrotnego wyboru, który liczył 30 zadań. Drużynowo można było osiągnąć wynik 90 punktów.

            Wyniki II edycji przedstawiają się następująco:

            Miejsce I: Drużyna z SP Sipiory - Patrycja Janeczko, Wiktoria Winkowska, Roksana Hibner (85 pkt)
            Miejsce II: Drużyna z SP Dziewierzewo - Piotr Wekwerth, Marta Wilczyńska, Aleksandra Goździk (75pkt)
            Miejsce III: Drużyna z SP Mycielewo - Patrycja Bojas, Weronika Jurek, Paweł Strzyżewski (71 pkt)
            Miejsce IV: Drużyna z SP Rozstrzębowo - Martyna Malak, Bartosz Pomałecki, Bartosz Pawlak (69 pkt)
            Miejsce V: Drużyna z SP Palmierowo-Wiktoria Lisiecka, Kinga Bartoszek, Weronika Slipek (65 pkt)
            Miejsce VI : Drużyna z SP Dobieszewo - Brajan Knop, Marcelina Woźniak, Alicja Drabik(59 pkt)
            Miejsce VII : Drużyna z SP Laskownica - Dawid Wieczorek, Filip Kwiatkowski, Pola Koniec (49 pkt)

            Zmagania konkursowe z wiedzy o Pałukach dopełniła i uświetniła prelekcja Pani Marii Kordyś, instruktorki z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

            Koordynatorkami Konkursu były nauczycielki: języka polskiego - p. Marzanna Starzyńska i historii - p. Ewa Socha. Konkurs zakończono wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych wszystkim uczestnikom rywalizacji. Nagrody wręczała dyrektor szkoły p. Iwona Musiał.

            Organizatorzy pragną podziękować drużynom i opiekunom za przygotowanie do konkursu, a Pani Marii Kordyś za profesjonalny instruktaż, promujący sztukę ludową Pałuk.

        • Szkolny konkurs recytatorski
          • Szkolny konkurs recytatorski

          • We wtorek 10 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 0- III.

             

            Uczestnicy mieli dowolność w wyborze autorów i tematyki. Najczęściej korzystali z twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli brawami publiczności. Recytacjom przysłuchiwali się przybyli rodzice, opiekunowie występujących dzieci i cała społeczność szkolna, za co serdecznie dziękujemy.

            Szkolne jury w składzie: p. Beata Partyka, p. Iwona Salamon i p. Marzanna Starzyńska brało pod uwagę: interpretację utworu, dobór wiersza do możliwości percepcyjnych ucznia, opanowanie pamięciowe tekstu oraz ogólne wrażenie.

            Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia: 

            I kategoria wiekowa: klasy ,,0”- I
            I miejsce- Zuzanna Stałowska (klasa I)
            II miejsce- Lena Wiland (oddział przedszkolny)
            III miejsce- Wojciech Kamyszek (klasa I)
            Wyróżnienie- Magdalena Janeczko (oddział przedszkolny)
            II kategoria wiekowa: klasy II- III
            I miejsce- Karolina Obremska (klasa II)
            II miejsce- Adam Bajdała (klasa II)
            III miejsce- Aleksander Jaruzal (klasa III)
            Wyróżnienie- Hubert Buda (klasa III)

            Laureaci oraz wyróżnieni krasomówcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundowała Rada Rodziców, a wręczyła pani dyrektor Iwona Musiał. Również pozostałym uczestnikom zostały wręczone upominki.

            Reprezentanci naszej szkoły wezmą także udział w ,,Turnieju Słowa”, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.

            Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy owocnych wyników na poziomie gminnym. 

        • Rekrutacja
          • Rekrutacja

          • Dyrektor szkoły im.Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach, że rozpoczyna się  rekrutacjadzieci do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej.Dokumenty można pobierać  w sekretariacie szkoły lub strony internetowej szkoły.

              Dokumentacja związana z rekrutacją

            download_(14).zip

            Komisja rekrutacyjna ogłasza

            Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019

            1.Kaczmarek Piotr

            2.Trojanowski Jakub

            3.Wika Maja

            4.Wiland Lena

            5.Wiśniewska Konstancja

                    Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej mgr Dorota Gwit

        • Spotkanie z Tomaszem Stanek
          • Spotkanie z Tomaszem Stanek

          • W piątek, 2 marca Szkołę Podstawową w Sipiorach odwiedził pan Tomasz Stanek - pszczelarz, którego pasją są podróże. Po każdej swojej wyprawie przyjeżdża do nas i dzieli się z nami swoimi niesamowitymi wspomnieniami, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Tym razem tematem spotkania była daleka Indonezja.

             

            Podczas ciekawej prezentacji i barwnej opowieści pan Tomasz przybliżył uczniom zwyczaje i tradycje mieszkańców tego kraju. Zaprezentował bardzo interesujące zdjęcia zrobione podczas swojej wyprawy, na których uczestnicy spotkania mogli podziwiać piękne krajobrazy tego regionu, zobaczyć grę aktorów w indonezyjskim teatrze, czy życie mieszkańców wsi. Nasz gość opowiedział również o jednym z czynnych wulkanów, na którego szczyt udało mu się wspiąć.

            Dzięki ciekawemu przekazowi i atrakcyjnej prezentacji, mogliśmy odbyć wirtualną podróż po tym pięknym zakątku świata. Zobaczyliśmy atrakcje, jakie czekają na turystów w tym kraju, między innymi w stolicy - Dżakarcie. Wiele dowiedzieliśmy się o jego kulturze, klimacie, roślinności, ludziach i jakie nietypowe dla nas zwierzęta można tam spotkać. Są to między innymi setki niesfornych małp polujących na aparaty, okulary i biżuterię turystów. Te bardzo sprytne zwierzęta siedzą przy ścieżkach i czekają na turystów, bo dobrze wiedzą, że przyniosą dla nich ich ulubione banany. Uczniowie mieli także okazję poznać zasady ruchu obowiązujące w Dżakarcie, właściwie to ich brak, gdzie o dziwo wypadki zdarzają się bardzo rzadko, a na ulicach również panują korki. 

            Podczas tej niesamowitej podróży udało się Panu Tomkowi odwiedzić pasieki i poznać pracę pszczelarzy w Indonezji. Na zdjęciach mogliśmy także podziwiać wyspę Bali, znaną w świecie z oryginalnego, charakterystycznego folkloru, architektury, rzeźby, malarstwa, a także muzyki i tańca. 

            Spotkanie miało dużą wartość dydaktyczną, ukazało piękno geografii świata oraz przybliżyło słuchaczom kulturę i zwyczaje prezentowanego kraju. Na koniec pani dyrektor Iwona Musiał  w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała panu Tomaszowi Stanek za wizytę w naszej szkole i podzielenie się swoją pasją.

            Materiał: Zofia Sobocińska

        • Ferie zimowe-miło powspominać
          • Ferie zimowe-miło powspominać

          • Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych i wielu obowiązków, to również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Jak co roku Filia Biblioteczna wraz ze Szkołą Podstawową w Sipiorach przygotowały bogaty program, aby uczniowie mogli mile i bezpiecznie spędzić wolny czas. Dzięki temu dzieci mogły wziąć udział w dużej liczbie interesujących zajęć w pierwszym tygodniu ferii.  Były to między innymi zajęcia z decoupage, gry i zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne oraz konkursy. Odbywały się także zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień i zdrowego stylu życia. 
            Dużym zainteresowaniem cieszył się coroczny bal karnawałowy, podczas którego sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Uczestnicy balu przybyli w pięknych i pomysłowych kostiumach, wcielając się w różne postacie. Wszyscy wyglądali pięknie i kolorowo. Rodzice, nauczyciele oraz opiekunowie udowodnili, że w każdym dorosłym jest coś z dziecka i świetnie bawili się razem ze swoimi podopiecznymi. Podczas licznych zabaw i konkursów na uczestników karnawałowej imprezy czekały słodkie nagrody. 
            Poza tym dużo satysfakcji sprawił dzieciom wyjazd do Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy. Tam pod okiem animatorów spędziły czas na wspólnej zabawie. Wśród atrakcji była przejażdżka samochodzikami, strzały z armatek, kręgle, zjeżdżalnie oraz figloraj.
            Ostatni dzień feryjnych zajęć przeznaczony był na spotkanie z historią, które możliwe było dzięki współpracy z członkami Stowarzyszenia Patriotyczno- Historycznego 1939. Przybyli oni do SP w Sipiorach, aby zaprezentować umundurowanie, broń oraz elementy wyposażenia żołnierzy z okresu II wojny światowej. Dzięki temu każdy mógł ,,dotknąć” historii, za co serdecznie dziękujemy! 
            Atrakcje, które czekały na uczestników zimowiska były możliwe dzięki wsparciu ludzi i instytucji dobrego serca, dlatego też zarówno dzieci, jak i rodzice oraz nauczyciele dziękują Państwu Bożenie i Grzegorzowi Mordzak, Bankowi Spółdzielczemu w Kcyni, Stowarzyszeniu Patriotyczno- Historycznemu 1939 oraz Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki ,,Sąsiedzi”.
            Wszystkim uczestnikom zimowiska dopisywał dobry humor. Czas  spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w pamięci dzieci i młodzieży. O tym, jak świetnie  bawili się wszyscy świadczą zdjęcia, które będą pamiątką z ferii zimowych 2018 roku. Dzieci z pewnością będą miały co wspominać.
             

        • STO LAT DLA BABCI I DZIADKA
          • STO LAT DLA BABCI I DZIADKA

          • STO LAT DLA BABCI I DLA DZIADKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SIPIORACH                                                                                                
            Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego w dniu 23 stycznia 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I, II i III zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość.                          W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci pod kierunkiem wychowawczyń p. Doroty Gwit, p. Julity Rybackiej- Stróżyk oraz p. Zofii Sobocińskiej przedstawiły  wspaniały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Wśród deklamowanych wersów pojawił się również humor i żart słowny, wzbudzający wśród widzów rozbawienie. Oprócz montażu słowno- muzycznego, Szanowni Goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu małych artystów.  W tej wyjątkowej, niecodziennej atmosferze dzieci wspaniale odegrały swoje role. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. 
            Po części artystycznej dzieci obdarowały swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami, laurkami, ,,słodkimi całusami” i życzeniami. Serdeczne życzenia wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha miłym gościom złożyła również pani dyrektor- Iwona Musiał, która zaszczyciła swoją obecnością szkolną uroczystość. Dopełnieniem całej uroczystość był słodki poczęstunek, ,,wyczarowany” przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.  Znalazła się również chwila na wspólne zabawy przy muzyce, udział w konkursach, którym towarzyszyło wiele radości. Na koniec zaproszeni goście musieli rozwiązać zagadkę ,,Czyj to portret?”.                              
            Była to wyjątkowa uroczystość, pełna radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone razem z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków. Babciom i Dziadkom dziękujemy za  mile spędzone chwile i życzymy wszelkiej pomyślności w życiu, a Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.
             

        • WIGILIA SZKOLNA
          • WIGILIA SZKOLNA

          •  

            22 grudnia w SP Sipiory odbyła się wigilia szkolna, która zgromadziła całą społeczność szkolną. Uczestnicy uroczystości obejrzeli jasełka
            pt. „Nie można żyć bez Światła” wykonane przez uczniów z klasy pierwszej, czwartej i piątej, a przygotowane pod kierunkiem p. Ewy Socha.
            Z przedstawienia można było dowiedzieć się, że Święta Bożego Narodzenia są bardzo bliskie sercu każdego Polaka, który postawił na Chrystusa. Objawiają głębię prawdy: Jak Bóg ukochał człowieka, skoro składa mu wizytę w miejscu jego zamieszkania, przyjmując naturę ludzką.
                      Kolejnym elementem wigilii było wystąpienie dyrektor szkoły, p. Iwony Musiał, która złożyła serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne, a następnie wszyscy zgromadzeni w świątecznej scenerii podzielili się tradycyjnym opłatkiem i złożyli sobie życzenia pełne ciepła i miłości.
                      Ponadto w programie uroczystości szkolnej znalazł się słodki poczęstunek oraz paczki świąteczne, które wręczył dzieciom Święty 
            Mikołaj.
                    Cała uroczystość odbywała się w dwóch salach pięknie ustrojonych przez uczniów szkoły. Oczywiście nie zabrakło choinki, za którą serdecznie dziękujemy Państwu Obremskim ze Studzienek.
                     Magia Świąt udzieliła się wszystkim uczestnikom wigilii.

             

             

             

        • Tydzień z Mikołajem
          • Tydzień z Mikołajem

          • Tydzień z Mikołajem
            Mikołajkowe spotkanie w Szkole Podstawowej w Sipiorach rozpoczęło się powitaniem Świętego Mikołaja, który zjawił się w oddziale przedszkolnym z workami wypełnionymi prezentami. Dzieci z klasy I przygotowały na ten wyjątkowy dzień piosenkę, wierszyk i wesoły taniec ,,Crazy Frog”, a ,,zerówka” inscenizację pt. ,,Przyjdź Mikołaju”. Nie zabrakło również pląsów i zabaw z miłym gościem. Wiele radości sprawił dzieciom moment obdarowywania ich prezentami. Po tym miłym akcencie było pozowanie do zdjęć z Mikołajem oraz zabawa nowymi zabawkami. Podczas uroczystości mikołajkowej wszyscy zajadali się pysznym ciastem upieczonym przez mamy.
            Natomiast w środę 6 grudnia w dzień imienin Mikołaja dzieci z klas ,,0”- VII pojechały do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na spektakl pt. ,,Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawianie było bardzo ciekawe i wesołe. Dzieci mogły w nim bezpośrednio uczestniczyć, odpowiadając na pytania aktorów. Po spektaklu uczniowie poznali tajemnice sceny od kulis. Pracownicy teatru oprowadzili uczestników wycieczki po niemal wszystkich zakamarkach teatru. Dzieci były na przykład na scenie, gdzie z bliska widziały kurtynę, dekoracje, jak również pod sceną. Zwiedziły garderobę, pracownię fryzjerską, foyer oraz balkon z lożami. 
            To było niesamowite przeżycie! W tym dniu nie zabrakło także spotkania z Mikołajem, który częstował młodych widzów słodkościami. Tę miłą niespodziankę, którą był wyjazd do teatru, sfinansowała Rada Rodziców i Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi”.
            Mikołajkowy nastrój nadal trwał, bo pod koniec tygodnia cała społeczność szkolna obejrzała przedstawienie pt. ,,Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach”. Spektakl przedstawił Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Maska” z Krakowa, który przyjechał do szkoły na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni. 
            Tym miłym akcentem zakończył się ,,Tydzień z Mikołajem”, za który serdecznie dziękuje cała społeczność Szkoły Podstawowej w Sipiorach.
             

             

        • Andrzejki
          • Andrzejki

          • Andrzejkowa zabawa

            Z tej okazji pod koniec listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. W dniu imprezy sala gimnastyczna zamieniła się w "salę wróżb". Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie rzucali monetą do miski napełnionej wodą czy też kostkami w magicznym kręgu, by dowiedzieć się, czy spełni się ich marzenie.

            Pojawiły się także magiczne talerzyki i liczby. Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkich ciasteczek. Dodatkową atrakcją smacznej przekąski były karteczki z andrzejkowymi wróżbami, przepowiadającymi przyszłość. Dzieci chętnie konkurowały ze sobą podczas prowadzonych konkursów. Były tańce w parach z balonikiem, gorące krzesła zajmowane gdy muzyka ustawała i wiele innych zabaw, które zachęcały dzieci do współpracy i zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło też wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku, jak również tańców w parach.

            Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

            W organizacji imprezy pomagali również rodzice, którzy włączyli się do wspólnej zabawy i tradycyjnie zadbali o to, aby dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek.

            Z tej okazji pod koniec listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. W dniu imprezy sala gimnastyczna zamieniła się w "salę wróżb". Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie rzucali monetą do miski napełnionej wodą czy też kostkami w magicznym kręgu, by dowiedzieć się, czy spełni się ich marzenie.

            Pojawiły się także magiczne talerzyki i liczby. Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkich ciasteczek. Dodatkową atrakcją smacznej przekąski były karteczki z andrzejkowymi wróżbami, przepowiadającymi przyszłość. Dzieci chętnie konkurowały ze sobą podczas prowadzonych konkursów. Były tańce w parach z balonikiem, gorące krzesła zajmowane gdy muzyka ustawała i wiele innych zabaw, które zachęcały dzieci do współpracy i zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło też wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku, jak również tańców w parach.

            Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

            W organizacji imprezy pomagali również rodzice, którzy włączyli się do wspólnej zabawy i tradycyjnie zadbali o to, aby dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek.

             

             

             

        • DOBRE WYCHOWANIE NA WESOŁO
          • DOBRE WYCHOWANIE NA WESOŁO

          • 29 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im.Obrońców Niepodległości w Sipiorach odbyła się II edycja konkursu recytatorskiego pod nazwą : DOBRE WYCHOWANIE NA WESOŁO na podstawie twórczości Jana Brzechwy. Uczestnikami konkursu były dzieci z klas I- III. Celem konkursu było między innymi : rozbudzanie u dzieci zamiłowania do literatury dziecięcej, korzystanie z wychowawczych przekazów wierszy Jana Brzechwy, wykształcenie u dzieci wrażliwości i rozwijanie wyobraźni jak również zachęcanie dzieci do aktywności w życiu szkoły i odkrywaniu młodych talentów. Zaproszeni byli również rodzice uczniów. Organizatorzy konkursu: pedagog szkolny- pani Iwona Salamon oraz bibliotekarz pani Beata Partyka. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu.

        • Tydzień bezpieczeństwa
          • Tydzień bezpieczeństwa

          • VListopadowy tydzień bezpieczeństwa miał zwrócić szczególną uwagę na wszelkie aspekty bezpieczeństwa uczniów, zarówno tych najmłodszych jak i starszych. Jednym z pierwszych przedsięwzięć jakie podjęła szkoła w ramach tych działań było przeprowadzenie konkursu plastycznego pod hasłem ,,Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Tematem przewodnim konkursu było zachowanie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych. Prace młodych artystów oceniała komisja w składzie: Beata Partyka, Justyna Rybacka-Zielińska i Iwona Salamon. Oceniający mieli trudne zadanie, bowiem dzieci włożyły wiele trudu w wykonanie swoich prac.
            Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie:
            I kategoria wiekowa klasy 0- III
            I miejsce- Otylia Wiśniewska
            II miejsce- Dominik Pater 
            III miejsce- Wojciech Kamyszek
            Wyróżnienia: Sonia Kaczmarek i Wiktoria Musiał
            II kategoria wiekowa klasy IV- VII
            I miejsce- Marta Janeczko
            II miejsce- Paweł Bajdała
            III miejsce- Wiktoria Winkowska
            Wyróżnienia: Roksana Poznańska i Patrycja Janeczko
            Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło podczas apelu z udziałem zaproszonego gościa - Komendanta Komisariatu Policji w Kcyni asp. szt. Piotra Smolińskiego.
            Kolejnym działaniem w ramach tygodnia bezpieczeństwa było spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Nakle - sierż. szt. Zofią Wrzeszcz i asp. Łukaszem Królem oraz panią Anetą Okoniewską z nakielskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
            Uczniowie klas młodszych zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w drodze do szkoły i ćwiczyli przejście przez jezdnię. Policjanci przypomnieli również o konieczności noszenia na odzieży elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Maluchy usłyszały także kilka słów na temat zachowania się w przypadku ataku psa oraz kontaktu z osobą nieznajomą. Miłą niespodzianką dla naszych uczniów było spotkanie z policyjnym psem - Rokim i jego przewodnikiem - asp. Łukaszem Królem, który udzielił dzieciom kilku cennych rad na temat: jak zachowywać się w trakcie zabaw z psem i jak bronić się przed jego atakiem. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantów odblaskowe opaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.
            Podczas spotkania z uczniami klas IV- VII funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich i konsekwencji, jakie może ponieść nieletni za swoje niewłaściwe zachowanie. Poruszana była także tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast pani Aneta Okoniewska z Sanepidu rozmawiała z uczniami na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, zdrowego trybu życia i konsekwencji stosowania używek.
            Na zakończenie tygodnia bezpieczeństwa odwiedzili nas strażacy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 w Szubinie: bryg. Mariusz Mantych dowódca JRG, ratownik medyczny mł. ogniomistrz Bartosz Andrzejewski i ogniomistrz Adam Gawron. Podczas zajęć, które odbyły się w dwóch grupach wiekowych uczniowie zgłębili swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach oraz bezpieczeństwa pożarowego, a także zagrożenia związanego z tlenkiem węgla. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć i dotknąć sprzęt zabezpieczający strażaka w czasie działań ratowniczo-gaśniczych. Natomiast ratownik medyczny przeprowadził pokaz pierwszej pomocy połączony ze szczegółowym instruktażem, a następnie warsztaty, podczas których uczniowie pod okiem pana Bartosza Andrzejewskiego ćwiczyli jak prawidłowo udzielać pomocy potrzebującym, których zdrowie lub życie jest zagrożone. Na zakończenie strażacy przeprowadzili konkurs wiedzy pożarniczej dla klas V- VII. Zwyciężyła Roksana Hibner, uczennica klasy VII, która otrzymała czujnik tlenku węgla ufundowany przez Powiat Nakielski.
            Wszyscy prowadzący zajęcia z uczniami starali się wykorzystywać wiele ciekawych materiałów dydaktycznych w wyniku czego wszyscy uczestnicy wykazywali ogromne zainteresowanie omawianą tematyką oraz czynnie brali udział w zajęciach.
            Pani dyrektor Iwona Musiał podziękowała zaproszonym do współpracy gościom za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa oraz wspieranie inicjatyw wychowawczych placówki.
            Jesteśmy pewni, że inicjatywa zorganizowania w szkole ,,Tygodnia bezpieczeństwa” wpłynęła na wzrost bezpieczeństwa w życiu codziennym uczniów mimo, że często słyszy się o używkach czy pierwszej pomocy to takie przypomnienie i uporządkowanie wiedzy było bardzo potrzebne. Niech podejmowane działania profilaktyczne będą ,,zastrzykiem” cennej wiedzy, z której uczniowie będą mądrze korzystać na co dzień.

        • Dzień Patrona- Święto Nieodległości
          • Dzień Patrona- Święto Nieodległości

          • Obchody Święta Patrona Szkoły i Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Sipiorach

            W dniu 7 listopada w ramach obchodów 16. rocznicy Święta Patrona Szkoły uczniowie klas IV-VII wzięli udział w wycieczce do Nakła nad Notecią.

            Wyjazd rozpoczął się rankiem gdy uczestnicy wraz z opiekunami wyruszyli autokarem w kierunku Nakła. Po krótkiej podróży dotarliśmy do siedziby Stowarzyszenia Patriotyczno- Historycznego 1939, która mieści się w schronie przy ulicy Gimnazjalnej. Na miejscu oczekiwali nas już członkowie Stowarzyszenia wraz z którymi zeszliśmy do podziemi budynku gdzie mieści się schron.

            Pierwszym etapem „żywej lekcji” historii była prezentacja multimedialna pt. „Trudne drogi do niepodległości 1918-1945”. Podczas bogato ilustrowanej epokowymi zdjęciami projekcji dowiedzieliśmy się jak wyglądały burzliwe czasy kształtowania się naszej młodej Ojczyzny.

            W płynny sposób przeszliśmy do wojny obronnej 1939 roku i trudnych czasów okupacyjnej rzeczywistości. Zrozumieliśmy również jak gorzki smak miało „wyzwolenie” naszych ziem przez Armię Czerwoną.  Dodatkowym atutem lekcji był fakt skupienia się prowadzącego na naszych terenach.  Miejsca, a czasem i nazwiska brzmiały znajomo co jeszcze bardziej potęgowało wrażenie jakie wywołała na nas lekcja.

            W drugim etapie naszej wizyty przeszliśmy do sali ekspozycyjnej SPH1939 gdzie każdy uczestnik mógł dotknąć, a nawet przymierzyć historię.  Mundury żołnierzy, w tym mundur obrońców naszych ziem we wrześniu 1939 żołnierza Batalionu Obrony Narodowej Nakło/Kcynia, broń oraz elementy wyposażenia cieszyły się dużym powodzeniem. Każdy mógł samodzielnie przekonać się jak ciężki był hełm czy wojskowy plecak, oraz jak „gryzł” sukienny mundur.

            Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, tak i nasza wizyta w gościnnych progach SPH1939 dobiegła końca. Gromko podziękowaliśmy za wspaniałą gościnę.

            Jednak  w myśl zasady „coś dla ducha i coś dla ciała” po drodze wstąpiliśmy na małe co nieco do restauracji „Na talerzu”  aby zaspokoić nadszarpnięty wysiłkiem umysłowym apetyt. I tu czekała na nas kolejna tego dnia atrakcja. Właściciel lokalu widząc nasz entuzjazm w pochłanianiu jego dań zaprosił kilku z nas do samodzielnego zmierzenia się  z, jak się okazało, niełatwą sztuką wyrobu tego włoskiego specjału. 

            Po wizycie w restauracji zmęczeni, ale nie głodni, udaliśmy się w stronę Sipior żywo komentując atrakcje które nas tego dnia spotkały.

             

            9 listopada szkoła w Sipiorach świętowała Dzień Patrona Szkoły oraz Narodowe Święto Niepodległości. Wyjątkowa oprawa towarzyszyła podwójnym obchodom: wprowadzono poczet sztandarowy szkoły oraz odśpiewano wspólnie hymn narodowy i Rotę.

                   Cała społeczność szkolna w odświętnych strojach wysłuchała montażu słowno-muzycznego pod tytułem „Nasze drogi ku wolności”, który zaprezentowali uczniowie klas VI-VII pod kierunkiem p. Ewy Socha.

            Na część artystyczną akademii składał się również występ dzieci z oddziału przedszkolnego, który przygotowała p. Dorota Gwit.

            Usłyszeliśmy historyczną prawdę o tym, jak trudna była droga Polaków do wolności, kiedy w 1914 wybuchła I wojna światowa, zaborcy znaleźli się po przeciwnych stronach barykady.  Polacy wyczuli swoją wielką szansę i ją wykorzystali, po 123 latach nieobecności, Polska wróciła na mapy Europy i świata.

            Szkolną uroczystość uświetniła prelekcja pt. „Nie o zemstę, lecz o pamięć i modlitwę wołają ofiary”. Prelegentem był p. Marcin Lisiecki, nauczyciel historii, który zaprzyjaźniony jest z naszą placówką.  W prelekcji przedstawił najnowsze wyniki swoich badań dotyczących pomników pamięci na terenie Sipior i okolic. Była to ciekawa lekcja historii. Dziękujemy!

            Zgodnie z tradycją szkoły delegacja Samorządu Uczniowskiego ze swoim opiekunem, p. Moniką Balcer złożyła wiązankę oraz zapaliła znicz pod Tablicą pamiątkową na budynku szkoły.

            Tablica ta powstała jako wyraz hołdu mieszkańcom wsi Sipiory i okolic maltretowanych w tym budynku przez niemieckie władze okupacyjne 1939-1940.

            Wcześniej delegacje poszczególnych klas wraz z wychowawcami zapaliły znicze na pomnikach pamięci, nad którymi nasza szkoła sprawuje opiekę.

            Dbamy o naszych przodków, aby pamięć o nich przetrwała dla następnych pokoleń.

            Dziękujemy Stowarzyszeniu Patriotyczno-Historycznemu 1939 z Nakła nad Notecią  za sfinansowanie wycieczki oraz ufundowanie zniczy

             

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej w SP Sipiory- 16 X 2017r.

            Cała społeczność szkoły świętowała Dzień Edukacji Narodowej .

            Uczniowie klas II,III, IV i VI przygotowali program artystyczny pod kierunkiem p. Justyny Rybackiej- Zielińskiej. Klasy młodsze zaśpiewały piosenki : „ Nauczyciel dobrze wie” i „ The alphabet song”.

            A kl.VI przygotowała pokaz mody nauczycielskiej pt. : „ Wszystko dla nauczyciela”. Zaprezentowano strój dla nauczycielki matematyki i biologii oraz kreację ślubną „ zaślubiny z zawodem” dla nauczycielki języka polskiego.

            Samorząd Uczniowski życzył nauczycielom wytrwałości i sukcesów zawodowych oraz uśmiechu każdego dnia.

            Miłym akcentem uroczystości było przekazanie przez naszą absolwentkę, utalentowaną poetkę

            i malarkę Emilię Elżbietę Łydkę , obrazu oddającego w całości piękno naszej szkoły i jej otoczenia. Obraz został zawieszony na honorowym miejscu w „Galerii Absolwentów” obok obrazu starej szkoły w Sipiorach, który podarował nam parę lat temu wspaniały artysta śp. Henryk Wojtas, który także jest absolwentem naszej szkoły.

            Niedługo , bo 8 listopada w siedzibie GCKiB w Kcyni odbędzie się wernisaż jego prac graficznych. Jesteśmy dumni z naszych absolwentów!

            Pani dyrektor Iwona Musiał wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielkom: p. Zofii Sobocińskiej i p. Ewie Socha oraz pracownikom obsługi: p. Dorocie Kania oraz p. Andrzejowi Tonn.

            Nagrody Jubileuszowe za 25 lat pracy otrzymały: p. Julita Rybacka- Stróżyk oraz p. Justyna Rybacka- Zielińska.

            Swój jubileusz 35 lat pracy obchodzi w tym roku p. dyrektor Iwona Musiał. Ze wzruszeniem przyjęła podziękowania od pracowników i uczniów naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym!

            Tegoroczne Jubilatki też są absolwentkami naszej szkoły. Kiedyś tu „przychodziły po wiedzę”,a teraz przekazują ją kolejnym pokoleniom.

            Dzień Edukacji Narodowej w SP Sipiory- 16 X 2017r.

            Cała społeczność szkoły świętowała Dzień Edukacji Narodowej .

            Uczniowie klas II,III, IV i VI przygotowali program artystyczny pod kierunkiem p. Justyny Rybackiej- Zielińskiej. Klasy młodsze zaśpiewały piosenki : „ Nauczyciel dobrze wie” i „ The alphabet song”.

            A kl.VI przygotowała pokaz mody nauczycielskiej pt. : „ Wszystko dla nauczyciela”. Zaprezentowano strój dla nauczycielki matematyki i biologii oraz kreację ślubną „ zaślubiny z zawodem” dla nauczycielki języka polskiego.

            Samorząd Uczniowski życzył nauczycielom wytrwałości i sukcesów zawodowych oraz uśmiechu każdego dnia.

            Miłym akcentem uroczystości było przekazanie przez naszą absolwentkę, utalentowaną poetkę

            i malarkę Emilię Elżbietę Łydkę , obrazu oddającego w całości piękno naszej szkoły i jej otoczenia. Obraz został zawieszony na honorowym miejscu w „Galerii Absolwentów” obok obrazu starej szkoły w Sipiorach, który podarował nam parę lat temu wspaniały artysta śp. Henryk Wojtas, który także jest absolwentem naszej szkoły.

            Niedługo , bo 8 listopada w siedzibie GCKiB w Kcyni odbędzie się wernisaż jego prac graficznych. Jesteśmy dumni z naszych absolwentów!

            Pani dyrektor Iwona Musiał wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielkom: p. Zofii Sobocińskiej i p. Ewie Socha oraz pracownikom obsługi: p. Dorocie Kania oraz p. Andrzejowi Tonn.

            Nagrody Jubileuszowe za 25 lat pracy otrzymały: p. Julita Rybacka- Stróżyk oraz p. Justyna Rybacka- Zielińska.

            Swój jubileusz 35 lat pracy obchodzi w tym roku p. dyrektor Iwona Musiał. Ze wzruszeniem przyjęła podziękowania od pracowników i uczniów naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym!

            Tegoroczne Jubilatki też są absolwentkami naszej szkoły. Kiedyś tu „przychodziły po wiedzę”,a teraz przekazują ją kolejnym pokoleniom.

            Dzień Edukacji Narodowej w SP Sipiory- 16 X 2017r.

            Cała społeczność szkoły świętowała Dzień Edukacji Narodowej .

            Uczniowie klas II,III, IV i VI przygotowali program artystyczny pod kierunkiem p. Justyny Rybackiej- Zielińskiej. Klasy młodsze zaśpiewały piosenki : „ Nauczyciel dobrze wie” i „ The alphabet song”.

            A kl.VI przygotowała pokaz mody nauczycielskiej pt. : „ Wszystko dla nauczyciela”. Zaprezentowano strój dla nauczycielki matematyki i biologii oraz kreację ślubną „ zaślubiny z zawodem” dla nauczycielki języka polskiego.

            Samorząd Uczniowski życzył nauczycielom wytrwałości i sukcesów zawodowych oraz uśmiechu każdego dnia.

            Miłym akcentem uroczystości było przekazanie przez naszą absolwentkę, utalentowaną poetkę

            i malarkę Emilię Elżbietę Łydkę , obrazu oddającego w całości piękno naszej szkoły i jej otoczenia. Obraz został zawieszony na honorowym miejscu w „Galerii Absolwentów” obok obrazu starej szkoły w Sipiorach, który podarował nam parę lat temu wspaniały artysta śp. Henryk Wojtas, który także jest absolwentem naszej szkoły.

            Niedługo , bo 8 listopada w siedzibie GCKiB w Kcyni odbędzie się wernisaż jego prac graficznych. Jesteśmy dumni z naszych absolwentów!

            Pani dyrektor Iwona Musiał wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielkom: p. Zofii Sobocińskiej i p. Ewie Socha oraz pracownikom obsługi: p. Dorocie Kania oraz p. Andrzejowi Tonn.

            Nagrody Jubileuszowe za 25 lat pracy otrzymały: p. Julita Rybacka- Stróżyk oraz p. Justyna Rybacka- Zielińska.

            Swój jubileusz 35 lat pracy obchodzi w tym roku p. dyrektor Iwona Musiał. Ze wzruszeniem przyjęła podziękowania od pracowników i uczniów naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym!

            Tegoroczne Jubilatki też są absolwentkami naszej szkoły. Kiedyś tu „przychodziły po wiedzę”,a teraz przekazują ją kolejnym pokoleniom.