• UDZIAŁ W PROJEKTACH

PROJEKTY UNIJNE REALIZOWANE W NASZEJ SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

I PROJEKT UNIJNY "INDYWIDUALIZACJA NAUCZANIA" dla klas I-III

Projekt pod nazwą” Program Indywidualizacji Procesu nauczania i Wychowania Uczniów Klas I-III Szkół Podstawowych w Województwie Kujawsko- Pomorskim” jest elementem reformy systemu oświaty i obejmuje wynikającą z niej zmianę sposobu pracy szkoły. Z tego powodu ma on charakter powszechny i podstawowy, obejmuje swoim zakresem jedynie podstawowe działania związane z wdrożeniem nowej podstawy programowej zawierającej indywidualizację jako sposób pracy z uczniami i uczennicami klas I-III. W naszej szkole uczniowie uczestniczą w 3 rodzajach zajęć. Do poszczególnych zajęć zakwalifikowano uczestników projektu na podstawie ich oświadczeń i zgłoszeń.

W naszej szkole w ramach projektu realizowane są następujące zajęcia:

1.Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy-prowadzący pani Agnieszka Zalesiak

2.Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu- prowadzący pani Julita Rybacka-Stróżyk

3.Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy- prowadzący pani Zofia Sobocińska

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez 1 godzinę tygodniowo w okresie od września do czerwca. Do każdego rodzaju zajęć nauczyciele opracowali programy zawierające jego cele, zamierzenia i planowane osiągnięcia. W ramach projektu szkoła doposażona zostanie w pomoce dydaktyczne wynikające z procesu indywidualizacji.

W ROKU SZKOLNYM 2012/2013W RAMACH TEGO PROJEKTU KONTYNUOWANE SĄ ZAJĘCIA

logopedyczne-prowadząca pani Agnieszka Budziak
          gimnastyka korekcyjna- prowadząca paniZofia Sobocińska

II PROJEKT UNIJNY - "Labirynty wiedzy" dla kl.IV-VI

Projekt realizowany jest przez Urząd Miejski w Nakle w porozumieniu z Gminami Kcynia , Szubin, Sadki i Mrocza w ramach Priorytetu IX. W Gminie Kcyni projekt realizowany jest we wszystkich szkołach. Dzięki niemu w naszej szkole odbywają się wyrównawcze zajęcia pozalekcyjne Fundusze na zakup stosownych pomocy naukowych do każdego rodzaju zajęć, pozyskiwane są z Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny. W zajęciach prowadzonych przez czterech nauczycieli pracujących w naszej szkole uczestniczy li uczniowie klasIV-VI Zajęcia w ramach projektu realizowane są od 1 października 2010roku do maja 2011roku.

W ramach projektu ,,Labirynty wiedzy” w naszej szkole realizowane są następujące zajęcia:

1.Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz specjalistyczne

z języka polskiego -prowadzący- pani Marzanna Starzyńska

2. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz specjalistyczne

z języka niemieckiego -prowadzący-pani Marianna Pięta

3. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz specjalistyczne

z informatyki -prowadzący – pani Iwona Musiał

4. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz specjalistyczne

z matematyki prowadzący – pani Monika Balcer

Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez 1 godzinę co tydzień w okresie od października do maja. Do każdego rodzaju zajęć nauczyciele opracowali programy zawierające jego cele, zamierzenia i planowane osiągnięcia.

III projekt       E – USŁUGI – E – ORGANIZACJA – PAKIET ROZWIĄZAŃ INFORMATYCZNYCH DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO

Wszystkie szkoły podstawowe  naszej gminy  zostały objęte modułem e - Edukacja w ramach w projektu „e – Usługi – e – Organizacja – pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko – pomorskiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Koordynatorem projektu jest Urząd Marszałkowski w Toruniu, który w porozumieniu z gminą wyposaży wszystkie szkoły – oddziały I – III w zestawy tablic interaktywnych.babb

Na każdy oddział I-III został przeznaczony jeden zestaw, który został już zamontowany na stałe w klasie.Wszystkie klasy I-III z naszej szkoły otrzymały dofinansowanie na zakup tablic interaktywnych. Koszt jednego zestawu wynosi 13 000,00 zł

WSPÓŁPRACUJEMY RÓWNIEŻ z;
          AGENCJĄ RYNKU ROLNEGO REALIZUJĄC NASTĘPUJĄCE PROGRAMY

"Owoce w szkole"- PROGRAM MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

Program przeznaczony dla uczniów klas I-III

"Mleko dla zdrowia"- PROGRAM MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ-

Program przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej.

Nadal kontynuowany jest projekt „Bliżej do przedszkola”

Rok 2012/2013 kontynuujemy udział w projektach "Owoce w szkole "i " Mleko dla zdrowia "