• Informacje od pedagoga szkolnego

          •  

                                                

                                       DRODZY UCZNIOWIE ORAZ RODZICE

             

             

                    Rok szkolny wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Czas wzmożonej mobilizacji przed wystawieniem ocen na koniec roku szkolnego dobiega końca. Zmęczenie nauką, wydarzeniami związanymi z epidemią koronawirusa, nowymi sytuacjami w których się znaleźliśmy i musieliśmy sobie z tym radzić, sprawił, że wszyscy jesteśmy już zmęczeni.

                    Większość nas tęskni już za upragnionymi wakacjami! Warto jednak pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa aby ten zasłużony wakacyjny czas był dla Was udany i szczęśliwy. Dbając o Wasze bezpieczeństwo pod koniec roku szkolnego zawsze zapraszaliśmy do szkoły funkcjonariuszy Policji w celu przeprowadzenia prelekcji na temat: „Zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji letnich”.

                    Wasi wychowawcy również przeprowadzali różne pogadanki na ten temat. W tym roku szkolnym stało się jednak inaczej ze względu na zamknięcie szkól.

             

                    Chciałabym dzisiaj Was zachęcić do obejrzenia na YouTube krótkiego filmiku nakręconego przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Kwilczu pt. „ Włącz myślenie! Bezpieczne wakacje! Film autorstwa  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej im. dh. Alojzego Kozy w Kwilczu. O czy należy pamiętać podczas przeżywania wakacji? Pamiętaj o bezpieczeństwie!

            Film ten polecam uczniom klas IV- VIII.

                    

                     Młodszym dzieciom polecam, również na YouTube filmik: „ Bezpieczeństwo dzieci nad woda” Bezpieczne wakacje # 1. W tym miejscu zwracam się do Was drodzy rodzice o udostępnienie tego filmiku Waszym dzieciom.

             

            Serdecznie pozdrawiam

            Pedagog szkolny

                         

             

             

             

             

            Zwykle zwracam się do Was- DRODZY UCZNIOWIE.W dniu dzisiejszym, tak wyjątkowym i uroczym nazywam Was dziećmi, bo dla mnie zawsze jesteście dziećmi , bardziej niż uczniami, z tej przyczyny, że jestem pedagogiem szkolnym. Moim zadaniem jest wspierać Was , pomagać rozwiązywać problemy, nauczyć Was dbania o własne zdrowie, uczyć szacunku dla innych ludzi itd.

            W tym magicznym Dniu życzę Wam wszystkim aby Wasze dzieciństwo trwało jak najdłużej, aby uśmiech często gościł na Waszych twarzach. Mam nadzieję, że w dniu Waszego święta nic nie zmąci Waszej radości i zadowolenia. Cieszcie się tym dniem wspólnie z Waszymi rodzicami i rodzeństwem !

             

            Uczniom klas ósmych życzę powodzenia na egzaminach! Trzymam za Was kciuki!

             

             

            Serdecznie Was pozdrawiam

            Pedagog szkoln

             

            DRODZY UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH

             

            Minęły już dwa tygodnie jak zwracałam się do Was oto, abyście jeszcze raz dobrze przemyśleli wybór nowej szkoły. Mam nadzieje, że chociaż trochę wzięliście sobie moją prośbę do serca. Spodziewam się też, że jesteście zdrowi i czujecie się dobrze . W związku ze zbliżającym się egzaminem klas ósmych, mam dzisiaj dla Was dwie moim zdaniem interesujące propozycje. Są to dwa filmiki edukacyjne, których obejrzenie może Wam się przydać, pozwoli lepiej przygotować się do egzaminu.

             

            Obejrzyjcie film „ Egzamin ósmoklasisty- ostatnia prosta, cz. 1: STRES.WRÓG CZY PRZYJACIEL? JAK SOBIE Z NIM RADZIĆ? W YouTube, podaję link: https://youtu.be/3d18qdwpUI8

             

            Polecam tez drugi film : „Egzamin ósmoklasisty- ostatnia prosta, cz.2: JAK SKUTECZNIE PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO EGZAMINU?” w YouTube, podaję link: https://youtu.be/OCm7Xh0yuek

             

            Bardzo Was proszę, skorzystajcie z tej propozycji bo naprawdę warto!

             

             

             

            Serdecznie Was pozdrawiam

            Pedagog szkolny

            DRODZY UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH

             

            Jak sami zdajecie sobie sprawę, czas Waszej edukacji w Szkole Podstawowej dobiega końca. Trudna sytuacja, w jakiej się znaleźliście sprawiła że, te ostatnie minione miesiące wyglądają zupełnie inaczej. Jest Wam na pewno ciężko, czasami smutno. Żyliście też długo w niepewności, kiedy odbędą się Wasze końcowe egzaminy a taka sytuacja powoduje niepotrzebny stres.

             

            Epidemia koronawirusa sprawiła że, zostaliście odizolowani od swoich rówieśników, przyjaciół a także od części bliskich z Waszej rodziny. Wasze codzienne życie zmieniło się i to nie z Waszej winy. Macie za to okazję więcej czasu spędzać ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, których być może wcześniej zaniedbywaliście. Warto ten wyjątkowy czas dobrze wykorzystać i nadrobić stracone chwile.

             

            Zdaję sobie sprawę że, nauczanie zdalne pochłania też dużo czasu. Zostaliście pozbawieni bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, kontaktu wzrokowego, który jest niezmiernie istotny również dla Waszych nauczycieli przedmiotów. Wielu z Was dokonało już wyboru przyszłej szkoły. Zachęcam Was jednak do powtórnego przemyślenia wyboru nowej drogi kształcenia. Może ten czas przymusowej izolacji wpłynął na Wasze decyzje, wybory. W wolnym czasie zajrzyjcie ponownie na strony internetowe szkół w naszym regionie. Jest jeszcze czas aby spokojnie to przemyśleć, dokonać mądrego wyboru. Chodzi przecież tylko o to, abyście byli zadowoleni i z ochotą uczęszczali do szkoły. Spełniajcie swoje marzenia. Powodzenia!

             

             

            Serdecznie Was pozdrawiam

             

            Pedagog szkolny

             

             

             

             

             

            DRODZY RODZICE

             

            Epidemia koronawirusa wywołuje u nas uczucia takie jak lęk, stres i niepewność. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które przeżywają to silniej. Chociaż prawie każde dziecko radzi sobie z takimi emocjami, to w obliczu zamkniętej szkoły, odwołanych ciekawych wydarzeń szkolnych i izolacji od rówieśników, przyjaciół, będą musiały czuć wsparcie i miłość od najbliższych. Teraz bardziej niż kiedykolwiek.

             

            Oto 6 wskazówek, jak wspierać dzieci w trudnym czasie epidemii koronawirusa

             

            1.Bądź spokojny

             

            Rodzice powinni spokojnie rozmawiać ze swoim dzieckiem o koronawirusie. Ważne, aby powiedzieć dziecku, o istniejącej możliwości, że ktoś z Was w pewnym momencie może mieć objawy, które często są bardzo podobne do przeziębienia lub grypy.. Rodzice powinni zachęcić dzieci, aby informowały ich, jeżeli nie czują się dobrze lub gdy boją się wirusa. Tylko dzięki tym informacjom rodzice będą mogli jak najszybciej im pomóc. Zapewnij swoje dziecko, że choroba wywołana koronawirusem przebiega na ogół łagodnie, szczególnie u dzieci i młodzieży. Należy również pamiętać, że objawy COVID- 19 można leczyć. Warto przypominać dziecku o częstym myciu rak, twarzy, zostać w domu.

             

            1. Trzymaj się rutyny

            Dzieci potrzebują rutyny . My dorośli, musimy bardzo często szybko opracowywać zupełnie nowy plan, aby przetrwać te trudne dla nas czasy. Potrzebne jest , stworzenie domowego harmonogramu, który obejmuje zarówno czas na zabawę, rozrywkę, możliwość kontaktu telefonicznego z przyjaciółmi, a także czas „ wolny od technologii” i czas na prace domowe. Dużym wsparciem dla dzieci będzie zapewnienie przewidywalnego dnia i świadomości, kiedy powinny się uczyć lub pracować w domu, a kiedy mogą się bawić.

             

             

             

            1. Pozwól dziecku odczuwać emocje

            Wraz z zamkniętymi placówkami edukacyjnymi odwołano szkolne przedstawienia, konkursy, akademie, w których dzieci uczestniczyły na co dzień. Starajmy się pozwolić swojemu dziecku na smutek związany z tą nową sytuacją. Wspierajcie ich i okazujcie zrozumienie dla ich smutku i złości z powodu strat, które opłakują. Jeśli masz wątpliwości, jak się zachować, to empatia i wsparcie są najlepszym rozwiązaniem.

             

            1. Sprawdź, jakie informacje o koronawirusie docierają do Twojego dziecka

            W mediach krąży wiele nieprawdziwych informacji na temat koronawirusa. Sprawdź, co usłyszało Twoje dziecko, lub co ono uważa za prawdę. Dowiedz się, co Twoje dziecko już wie i wspólnie rozprawcie się z mitami . Jeżeli dziecko ma pytania, na które nie znasz odpowiedzi, możecie wspólnie otworzyć strony internetowe wiarygodnych instytucji państwowych lub organizacji takich jak UNICEF czy Światowa Organizacja Zdrowia.

             

            1. Stwórz okazję do wspólnego spędzania czasu wolnego

            W przeżywaniu trudnych emocji bardzo ważna jest równowaga pomiędzy rozmową o naszych odczuciach,a znajdowaniu rozrywki, która pozwala rozproszyć myśli, rozładować złe emocje. Co kilka dni możecie spędzać czas na wspólnej zabawie, grze w planszówki lub spróbować ugotować razem ulubione posiłki. Nastolatkowi daj trochę swobody, jeżeli chodzi o czas spędzony w telefonie i na mediach społecznościowych. Dostęp ten jednak powinien być ograniczony. Ustalcie harmonogram korzystania z telefonu.

             

            1. Kontroluj swoje zachowanie

            My dorośli jesteśmy również zaniepokojeni sytuacją związaną z koronawirusem. Jednak bardzo ważne jest ,, żebyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby nie dzielić się z dziećmi swoimi lękami i nie okazywać obawy. Może to oznaczać powstrzymywanie negatywnych emocji, co dla wielu okaże się bardzo trudne. Pamiętajmy, że rodzice zapewniają swoim dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Nawet jeżeli odczuwamy niepokój, nie możemy pozwolić aby udzieliło się to dziecku.

             

            Serdecznie pozdrawiam

            Pedagog szkolny

            v

            DRODZY UCZNIOWIE

             

            Mam dla Was dzisiaj kilka cennych wskazówek, które mam nadzieję pomogą Wam w przyswajaniu nauki i bezpiecznym korzystaniu z internetu

             

            Zdajecie sobie doskonale sprawę, że sposób pracy Waszej i Waszych nauczycieli od kilku tygodni wygląda zupełnie inaczej, a rodzice bardzo Was wspierają i pomagają wdrożyć się w system zdalnego nauczania.

             

            Pracując pamiętajcie o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci:

             

            • korzystajcie ze stron odpowiednich do swojego wieku;

            • sprawdzajcie, czy na swoim domowym komputerze jest zainstalowany program antywirusowy;

            • pamiętajcie, że internet to skarbnica wiedzy, ale nie wszystkie informacje w nim zamieszczone są prawdziwe;

            • nie podawajcie swoich danych osobowych, numeru telefonu, adresu zamieszkania, haseł, nie udostępniajcie swoich zdjęć i innych osób;

            • pamiętajcie, iż osoby w internecie nie zawsze mogą być tymi, za które się podają;

            • nie klikajcie w nieznane linki załączniki e-maili;

            • nie otwierajcie e- maili z nieznanych źródeł itp. ;

            • sprawdzajcie, czy strona, na której się logujecie jest naprawdę bezpieczna, jeżeli nie jesteście tego pewni, pytajcie rodziców;

            • uważnie pobierajcie pliki z internetu.

             

            Zaplanujcie czas tak, aby nie spędzać całego dnia przy komputerze, smartfonie czy tablecie, zadbajcie o RUCH !!!

             

            Korzystajcie z tych narzędzi, o które poproszą Was nauczyciele, Pamiętajcie o korzystaniu ze sprawdzonych źródeł, a w sytuacji, w której poczujecie się niekomfortowo, poproście o wsparcie rodziców.

             

             

             

             

            JAK SIĘ UCZYC? ZASADY EFEKTYWNEJ NAUKI

             

            • Przewietrz pokój, w którym będziesz się uczył,

            • Kontroluj temperaturę. Zbyt wysoka temperatura nas rozleniwia,

            • Zrób porządek w pokoju i na swoim biurku. Oczywiście nie wyciągaj teraz papierów z szuflad, aby je poukładać. Nie zaczynaj też oglądać starych pamiątek. To zgubne!. Posprzątaj tylko to, co znajduje się na wierzchu, co rozprasza Twój umysł,

            • Rozpisz, czego musisz się nauczyć, i ile chcesz, żeby zajęło Ci to czasu. Jeżeli tego nie zrobisz, to możliwe, Ze Twoja nauka będzie rozciągać się w nieskończoność,

            • Przygotuj kartkę, na której będziesz zapisywać przychodzące CI do głowy zadania i myśli. Po to byś nie rzucał się do innych zadań podczas obecnej nauki,

            • Jedz dobrze, ale nie przejadaj się. Twój umysł musi się koncentrować na nauce, a nie na trawieniu,

            • Nie jedz zbyt wielu słodyczy. Ja wiem, że podczas nauki, aż kusi aby uprzyjemnić sobie życie! Cukier powoduje przypływ energii, ale później jej gwałtowny spadek, który może zakończyć Twoją naukę. Polecam jedzenie orzechów, które odżywiają w tłuszcze nasz mózg,

            • Pij dużo wody. Bez niej już po chwili poczujesz się ospały,

            • Ucz się w miarę możliwości przy naturalnym świetle, a po zmroku przy żarówkach o ciepłej barwie,

            • Siedź prosto przy biurku. Nie zbliżaj się do pozycji leżącej, bo zaśniesz w łóżku to pewne! Kilka prostych ćwiczeń:

            • Ustaw zegar, rób sobie przerwy. Podobno najwięcej zapamiętujemy przez pierwsze i ostatnie 15 minut zajęć. Tak samo jest z uczeniem się . Dobrze uczyć się przez 30- 45 minut. Potem zrób sobie przerwę,

            • Ruszaj się! Ruszaj się w trakcie przerwy, by pobudzić krążenie. Wystarczy kilka prostych ćwiczeń: wymachy rąk, pajacyki, przysiady. Po niewielkim wysiłku wraca się do nauki z większą ilością energii.

               

              Życzę owocnej pracy i serdecznie Was pozdrawiam

               

              Pedagog szkolny

             

             

            DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE

             

            I jak to mówią: Święta, święta i po świętach.... Mam szczerą nadzieję, że wszystkim minione święta minęły w spokoju i radości. Wszyscy wiemy, że różniły się od poprzednich ale i tak pewnie było miło i sympatycznie.

            Domyślam się, że ze względu na ograniczenie wyjść na świeże powietrze spędzacie sporą część czasu przy komputerze. W związku z tym chciałabym zachęcić do obejrzenia filmów edukacyjnych w internecie, Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: OWCE W SIECI na YouTube.

             

            Zamieszczone są tam filmiki:

            „ Bez kożuszka'

            „Tajemniczy przyjaciel”

            „Białe owce”

            „ Nie tańcz z wilkami'

            „ Dziewięćdziesiąt dziewięć'

            „ Zemsta”

            „ Papla'

            „ Bekanie”

            „ Mała miss'

             

            Bardzo zachęcam do obejrzenia filmów. Ciekawostką jest fakt, że głosu bohaterom użycza znany aktor pan Andrzej Grabowski. Robi to w sposób zabawny ale i same filmy są bardzo śmieszne a co najważniejsze bardzo pouczające. Bohater przestrzega nas przed wieloma niebezpiecznymi sytuacjami czyhającymi na dzieci w sieci. Życzę dobrej zabawy!

             

            Serdecznie pozdrawiam

            Pedagog szkolny

             

            W razie udzielenia wsparcia podaję numer kontaktowy 664 423 769

             

             

             

             

             

             

            Drodzy Uczniowie!

            Stajecie przed ważną decyzją wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Wiedząc, że to niełatwa decyzja zachęcam do śledzenia ofert szkół ponadpodstawowych oraz podaję strony internetowe, na których możecie pozyskać informację o zawodach:

            www.doradztwo.ore.edu.pl, zakładka Wybieram zawód

            Informator o zawdach szkolnictwa zawodowego, http://www.koweziu.edu.pl/wybor-zawodu

            wyszukiwarki zawodówwystępujących na rynku pracy, http://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/klasyfikacja-zawodow-i-specjalnosci/wyszukiwarka-opisow-zawodow

            e-Gazetki o zawodach, http://doradztwo.ore.edu.pl/e-gazetki-o-zawodach

             

             

            Drogi Rodzicu ! pewnie zadajesz sobie pytanie: Jak organizować dziecku warunki do nauki, jak motywować go do systematycznej pracy w domu?

            Oto kilka wskazówek.

            Chcąć przysłużyć się swym dzieciom podczas nauki w domu warto:
            – stworzyć im odpowiednie warunki pacy wydzielając w mieszkaniu własny kąt lub pokoik oraz określić stałe godziny pracy;
            – stworzyć w domu odpowiedni klimat poszanowania nauki, przekonać dziecko, że nauka to ich bogactwo;
            – nie zmuszać dziecka do pracy ponad siły;
            – nie odrabiać lekcji za dziecko;
            – pomoc w nauce, gdy sytuacja tego wymaga;
            – pozostawać w stałym kontakcie z nauczycielem celem uzyskania wsparcia w razie potrzeby oraz ujednolicenia działań


             

            10 kroków – jak motywować dziecko do działania

            1. UCZ PRZEZ ZABAWĘ

            Nic tak bardzo nie demotywuje dziecka, jak siedzenie nad książką czy rozwiązywanie wciąż tych samych zadań. Nauka, by była przyjemniejsza i wciągała dziecko, musi być interesująca i zaskakująca. Jako rodzice wspólnie z nauczycielami możemy zadbać o ciekawe rozwiązania edukacyjne.

            2. NIE ZBYWAJ, NIE ZNIECHĘCAJ, NIE WYRĘCZAJ

            Dziecka zadaje dużo pytań dziennie. Nic dziwnego, że zmęczeni odpowiadaniem – często na błahe pytania – jako rodzice czasem się poddajemy i zbywamy je lub odwracamy jego uwagę od trapiącego go problemu, byle już o nic nie pytał. Niestety, tłumiąc ciekawość dziecka, tłumimy w ten sposób również chęci poznawcze. Motywacja do tego, by dziecko zadawało kolejne pytania, zaczyna się osłabiać. Może ono uznać, że nie ma sensu pytać, skoro i tak nie dostanie odpowiedzi. Zniechęca się je w ten sposób do powiększania swojej wiedzy, co może mieć zgubny wpływ na jego szkolną przyszłość.

            3. CHWAL I NAGRADZAJ

            Trzeba to robić z dużą rozwagą. Nie na wszystkie dzieci działa motywacja negatywna. Niektóre na kary reagują zniechęceniem do podejmowania dalszych prób i buntem przeciw nauce. Niektóre dzieci nagrody z czasem zaczynają traktować jak codzienność i domagają się ich za każdym razem, gdy coś im się udało. By nie popaść w te skrajności, należy rozważnie dysponować karami i nagrodami.

            4. ROZWIJAJ PASJE

            Każdy z nas wykonuje i uczy się z przyjemnością tego, co lubi. Tak samo jest w przypadku dzieci. Wiedzę o zainteresowaniach i pasjach dziecka warto wykorzystać w motywowaniu

            5. NIE KRYTYKUJ

            Dla dziecka nie ma nic gorszego niż wyśmiewanie jego niepowodzeń czy piętnowanie ich. Jeśli zależy nam na wychowaniu młodego człowieka, który będzie pełny wiary we własne możliwości, nie możemy podcinać mu skrzydeł. Krytykowanie nie jest żadnym hartowaniem charakteru, szczególnie u wrażliwego dziecka. Zamiast motywować dziecko do wytężonej pracy, może osłabić jego zapał i przede wszystkim zranić je. Nauka w tej sytuacji może wydawać się dziecku czymś złym, niepotrzebnym, a utraconą wiarę w siebie trudno odbudować.

            6. POBUDŹ OGÓLNĄ MOTYWACJĘ DO NAUKI

            Warto wzbudzać w dziecku ogólną motywację do nauki. Dziecko powinno zrozumieć, po co w ogóle się uczy. Trzeba wyjaśnić mu, do czego przyda mu się wiedza. Nasza pociecha powinna mieć świadomość, że edukacja jest praktyczna i czyni nasze życie łatwiejszym.

            7. KOCHAJ I AKCEPTUJ

            Dziecko wyrastające w miłości i akceptacji jest silniejsze i łatwiej radzi sobie w życiu. Ma świadomość, że ktoś je dopinguje i w razie potrzeby mu pomoże. Dziecko, które czuje się kochane, traktuje kochające je osoby jak autorytet, dlatego dzięki temu łatwiej wpłynąć jest nam na dziecięcą postawę i zmotywować do działania. Takie dziecko również łatwiej nabiera wiary w siebie, a ta przecież potrafi czynić cuda.

            8. POKAZUJ AUTORYTETY

            Dla każdego z nas największą motywacją do działania bywają osiągnięcia innych osób, szczególnie tych, które znamy. Uczniom również przydają się takie wzorce. Ale tylko te atrakcyjne z ich punktu widzenia. Bardziej niż najlepszy uczeń z klasy zdobywający najwyższe stopnie do nauki przekona ich np. ulubiony sportowiec, który skończył studia i zna języki obce.

            9. UŁATW DZIECKU NAUKĘ

            Nawet najtrudniejsze rzeczy można w przystępny sposób wytłumaczyć. Można również łatwiej pewne rzeczy przyswoić. Niestety nie wiedzą tego dzieci, więc to do nas – dorosłych należy podpowiedź, jak to zrobić.

            10. DOBRZE ZORGANIZUJ CZAS DZIECKA

            Zadbajmy o to, by nasze dziecko uczyło się systematycznie. Zostawianie sobie nauki obszernego materiału na sam koniec, może okazać się ponad siły i możliwości dziecka, co z pewnością będzie działać na nie demotywująco. Wprowadzenie dyscypliny w edukacji ma swoje plusy – uczy systematyczności działania również w innych dziedzinach życia.
            Literatura:
            K. Nadolny „Jak pomagać dziecku w nauce szkolnej w domu i jak zadbać o jego prawidłowy wypoczynek?' [w:] „Vademecum dla rodziców' pod red. W. Pomykało.
            J. Zborowski „Nauka domowa uczniów' [w:] „Rodzina i szkoła' pod red. M. Ziemskiej.

            Poza tym:

            www.superkid.pl

            www.edukowisko.pl

            www.juniorowo.pl


             

            DRODZY UCZNIOWIE

             

            Zdaję sobie sprawę, że sytuacja, w której się znaleźliście nie jest dla Was komfortowa. Pewnie niejeden z Was przyzna rację, że lepiej było normalnie chodzić do szkoły i uczyć się w swojej klasie, spotykać się ze swoją klasą, nauczycielami itp.. Uczyć się jednak trzeba i jeszcze TO WSZYSTKO zapamiętać! Chcąc Was wesprzeć, zachęcam do obejrzenia ciekawego filmiku w YouTube pod tytułem: „ JAK SIĘ UCZYĆ I WSZYSTKO PAMIĘTAĆ- Szkoła Szpiegów” , podaję link: https://youtu.be/rl1ZFS2N35Q

             

             

            Możecie ten filmik obejrzeć z rodzicami, udzielane tam rady na pewno przydadzą się wszystkim.

             

            Pozdrawiam Wszystkich

            Pedagog szkolny

             

             DRODZY RODZICE

             

            Chciałabym Was serdecznie zachęcić do zapoznania się z materiałem dotyczącym zdrowia Państwa dzieci a moich uczniów a mianowicie:”Jak uczyć dziecko radzenia sobie ze stresem”, podaję bezpośredni link:

            https://zdrowie.pap.pl/psyche/jak-uczyc-dziecko-radzenia-sobie-ze-stresem

             

            Sądzę, że w obecnie trudnej dla nas sytuacji mogą to być przydatne informacje.

             

            Pozdrawiam serdecznie

            pedagog szkolny

             

            Polecam również Poradnik: „Stres- Jak o nim rozmawiać i jak go zniwelować”- pod redakcją Joanny Godeckiej

             

             

             

            DRODZY RODZICE

             

             

            Dbając o bezpieczeństwo swoich uczniów a Państwa pociech, zachęcam do obejrzenia ciekawego i pouczającego filmiku na temat: „ JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAC Z URZADZEŃ ELEKTRYCZNYCH”.

            Mam nadzieję, że będzie to forma spędzania czasu wolnego ze swoim dzieckiem dla obopólnej korzyści a i rodzice znajdą tu coś dla siebie.

            Życzę miłego oglądania. Podaję link: https://youtu.be/xqVym7AjIFY

             

            Drodzy rodzice

             

            Mam nadzieję, że wspólnie z Waszymi dziećmi obejrzeliście filmiki, które uważałam za ciekawe ale i przydatne dla wspólnej korzyści. Chciałabym po raz kolejny zachęcić do kolejnej , krótkiej projekcji. Tym razem będzie to krótki film o koronawirusie skierowanym do dzieci w prosty i przystępny sposób. Podaję bezpośredni link: https://youtu.be/H0mx90NbvuM

             

             

            Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia

            Pedagog szkolny

             

          • INFORMACJE O E-SZKOLE

          • Przesyłam link do   e- Szkoły https://www.youtube.com/channel/UCXkeiZ2i3F_LeVnvjj4a07Q   

             

             

            Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów uruchomił wczoraj Kujawsko-Pomorską e-Szkołę.

            e- Szkoła ruszyła w poniedziałek o godz. 12.00 i będzie nadawać zajęcia dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  

             

            Od 17.03.2020 r. od godz. 9:00 przygotowano lekcje online dla klas 8 szkół podstawowych.

            Wykłady, pokazy, warsztaty – z przerwami na pytania i dyskusję będą prowadzone z następujących przedmiotów:

            - matematyka,

            - język angielski.

             

            Docelowo chcielibyśmy wprowadzić zajęcia z wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole podstawowej.

            Program zajęć przygotowują wspólnie wszystkie kujawsko-pomorskie centra edukacji nauczycieli, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

            Startujemy z lekcjami dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogliby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół.

            Program szkoły będziemy rozwijać o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym liceów i szkół zawodowych oraz branżowych.

             

            Lekcje będą prezentowane na żywo na kanale You tube

            Wystarczy kliknąć w link na początku wiadomości lub na baner na stronie https://edupolis.pl/www.kujawsko-pomorskie.pl,     

             

          • NOWE INFORMACJE

          • V

            W pierwszych zajęciach w naszej Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, która ruszyła dziś (16 marca) w samo południe, uczestniczyło 8 600 uczniów. Wystartowaliśmy z lekcjami dla maturzystów, od jutra (17 marca) także zajęcia dla ósmoklasistów. To młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

             Wypowiedzi marszałka Piotra Całbeckiego i  polonistki z X LO w Toruniu Jolanty Sierockiej, która przeprowadziła dziś pierwszą lekcję online, w naszym materiale na www.kujawsko-pomorskie.pl.  

            Projekt jest naszą odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Będziemy nadawać codziennie do 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.  

            Tygodniowy program zajęć dla ósmoklasistów

            Wtorek 17 marca

            • godz. 9.00- 9.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent)
            • godz. 10.00- 10.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent)
            • godz. 11.00- 11.30 - język angielski (prowadzi Aleksandra Kowalska)

            Środa 18 marca

            • godz. 9.00- 9.30 - język angielski (prowadzi Aleksandra Kowalska)
            • godz. 11.00- 11.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)

             Czwartek 19 marca

            • godz. 9.00- 9.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent)
            • godz. 10.00-10.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent)

             Piątek 20 marca

            • godz. 9.00-9.30 - język angielski (prowadzi Aleksandra Kowalska)
            • godz. 11:00- 11:30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)

             

            Tygodniowy program zajęć dla maturzystów

            Poniedziałek (16 marca)

            • 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka)
            • 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
            • 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

            Wtorek (17 marca)

            • 12.00-12.30- fizyka (prowadzi Zuzanna Niedzielska)
            • 13.00-13.30 - historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
            • 14.00-14.30 - chemia (prowadzi Bożena Brudka-Gniadkowska)

             Środa (18 marca)

            • 12.00-12.30- język polski (prowadzi Joanna Serocka)
            • 13.00-13.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
            • 14.00-14.30- język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

             Czwartek (19 marca)

            • 12.00-12.30 - historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
            • 13.00-13.30 - WOS (prowadzi Marcin Empel)
            • 14.00-14.30 - biologia (prowadzi Magdalena Lutowska)

             Piątek (20 marca)

            • 12.00-12.30 - język polski (prowadzi Joanna Serocka)
            • 13.00-13.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
            • 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

             Inicjatywa cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Zgłosiło się już kilkunastu pedagogów - wszyscy są bez wyjątku wybitnymi dydaktykami - gotowych prowadzić zajęcia online. Studio, z którego nadawane są zajęcia, ulokowaliśmy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

             

            Piotr Całbecki

            Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

            17 marca 2020 r.

          • CORONAWIRUS

          • Czas od zajęć edukacyjnych w placówkach oświatowych wykorzystaj na stworzenie prac plastycznych. Burmistrz Kcyni zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym "Segregacja śmieci oczyma dziecka" propagującym prawidłową segregację śmieci. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków i uczniów klas I-III szkółpodstawowych z terenu Gminy Kcynia. Jak ważną kwestią jest prawidłowa segregacja odpadów o tym nie trzeba nikomu tłumaczyć. By wspierać zagadnienia związane z prawidłową segregacją śmieci, a co za tym idzie dbałością o stan naszego środowiska i przyrody, jak również wspierać zdolności plastyczne naszych uczniów ogłaszamy konkurs.Termin nadsyłania prac mija 8 kwietnia.Szczegóły pod linkiem http://www.kcynia.pl/…/03245d7339032d30765c45d18e291ff5.htm…

            Q ZAJĘCIACH NA ODLEGŁOŚĆ, ICH FORMIE I SPOSOBIE KOMUNIKOWANIA INFORMOWAĆ BĘDĄ  NAUCZYCIELE POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW POSZCZEGÓLNYCH UCZNIOW LUB KLASY

            w SPRAWIE DOTYCZĄCEJ CORONOWIRUSA NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z  WYTYCZNYMI PODAWANYMI W KOMUNIKATACH TELEWIZYJNYCH I INTERNETOWYCH NP KCYNIAPL

            55