• ,,Czujemy się bezpiecznie!”- wizyta w OSP

• W dniu 10 czerwca 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I- VIII wraz z wychowawczyniami wybrali się na pieszą wycieczkę do pobliskiej remizy strażackiej. Po dodarciu na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością zostaliśmy powitani przez Druhny i Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sipiorach. Dzięki tej wizycie nasi uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru. Ogromnym przeżyciem była głośna syrena, którą włączył pan Bartek, jeden ze strażaków wyjeżdżając wozem strażackim z garażu. Podczas wizyty strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzęt gaśniczy. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm, wsiadając do wozu strażackiego. Wszystkich ucieszyła możliwość zwiedzenia remizy strażackiej i obejrzenie z bliska odzieży strażackiej. Największym zaskoczeniem była możliwość obsługi węża gaśniczego pod czujnym okiem funkcjonariuszy OSP. Dzieci były bardzo szczęśliwe, co widać na zdjęciach. Gościnni strażacy poczęstowali wszystkich uczestników wycieczki pysznymi lodami. Za co serdecznie dziękujemy! Nie zabrakło też kiełbasek z grilla, które upiekły uczennice klasy VIII.

Na zakończenie, podziękowaliśmy strażakom, życząc wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Strażakom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia i przybliżenie trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Życzymy Naszym Dzielnym Strażakom wszystkiego najlepszego oraz wielu sukcesów zawodowych.

• ,,Odkrywamy tajemnice lasu”- wizyta w Leśnictwie Nakło

• W ramach innowacji pedagogicznej ,,Co w trawie piszczy?” uczniowie klas I- III udali się 6 czerwca 2022 r. do Leśnego Kącika Edukacyjnego, położonego na terenie leśnictwa Nakło. Dzieci wraz z wychowawczyniami spotkały się tam z podleśniczym, panem Hubertem Mikołajewskim. Leśnik opowiedział nam o swojej pracy i przybliżył wiedzę o okolicznych lasach oraz przekazał informacje o tym, jak wygląda gospodarka leśna. Uczestnicy wycieczki usłyszeli wiele ciekawostek o roślinach i zwierzętach leśnych. Podleśniczy zapoznał również uczniów z warstwową budową lasu i opowiedział o roli lasów w życiu człowieka. Podczas pobytu w lesie był czas na spotkanie przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Na koniec naszego pobytu w lesie mieliśmy możliwość zapoznania się z ciekawymi informacjami, znajdującymi się na tablicach edukacyjnych.

Takie zajęcia to doskonały sposób na utrwalenie i pogłębienie wiedzy bezpośrednio na łonie natury. Ta wycieczka dostarczyła nam wszystkim wielu wspaniałych przeżyć, a podleśniczemu panu Hubertowi Mikołajewskiemu dziękujemy za poświęcony czas i profesjonalnie przekazaną wiedzę.

• DZIEŃ DZIECKA NA WESOŁO

• We wtorek 31 maja odbyła się w naszej szkole impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka– pod hasłem „ Baw się razem z nami”. Organizatorami tej imprezy było Grono Pedagogiczne oraz. Rada Rodziców. Pogoda dopisała, a na uczestników czekało sporo atrakcji. Impreza rozpoczęła się na słodko, od warsztatów i pokazów wytwarzania lizaków. Była to ogromna frajda zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych oraz rodziców, którzy przybyli na imprezę. Owocem tych warsztatów były własnoręcznie wykonane przez każdego uczestnika lizaki. Tradycyjnie, nie zabrakło również spotkania z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Nakle i Komisariatu Policji w Kcyni. Policjanci przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Prezentowali radiowóz i opowiadali o swojej służbie. Każda chętna osoba miała możliwość usiąść za kierownicą uprzywilejowanego auta. Uczestnicy festynu mogli sprawdzić, jak działają alkogogle i narkogogle. Dzieci również chętnie kolorowały obrazki i grały w gry edukacyjne z nagrodami, które ufundowała Policja i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni. Odbył się również konkurs plastyczny pod hasłem ,,Kredą malowane”, podczas którego dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które przygotowała pani Ewa Socha. W ofercie festynu znalazły się: dmuchane zjeżdżalnie, zabawa z animatorami, wielkie bańki mydlane, oraz wata cukrowa, popcorn i kiełbaski z grilla. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również zabawy i konkursy sportowe.

Nasza praca i starania nie przyniosłyby takiego efektu, gdyby nie pomoc życzliwych osób i wsparcie jakiego udzielili temu przedsięwzięciu. Dziękujemy Radzie Rodziców, Zarządowi Koła Łowieckiego ,,Dąb” w Kcyni, pani Annie Różańskiej właścicielce firmy ,,RAL”, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Kcyni.

DZIĘKUJEMY!!!