• #SzkołaPamięta

• Nasza szkoła wzięła udział w akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. W ramach akcji uporządkowaliśmy oraz odwiedziliśmy Miejsca Pamięci Narodowej, którymi na co dzień się opiekujemy.

• Zbiórka kasztanów

• Uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę kasztanów dla Emilki Rybarczyk. Dziewczynki z wadą serca.
            Podzieliliśmy się na dwie grupy, aby ,,podkręcić" rywalizację ( cały dochód ze sprzedaży kasztanów zasili zbiórkę Emilki na operację serca).   Grupa młodsza - klasy ,,0", 1, 2, 3, 4 oraz grupa starsza - klasy 5, 6, 7, 8.
            Oto wyniki akcji:
            - grupa młodsza uzbierała 210 kg
            - grupa starsza uzbierała 186 kg

Zatem razem zebraliśmy 396 kg kasztanów!!!!
            Matematycznie wygrali młodsi, ale dla Emilki wygraliśmy wszyscy.
            W ramach podziękowania dzieciom za wytrwałość w przynoszeniu kasztanów, nauczyciele wręczyli uczniom pyszne murzynki. Oczywiście grupa, która uzbierała więcej kasztanów dostała dodatkowe murzynki:) Słodkości zostały ufundowane przez naszych przyjaciół - P. Bożenę i Grzegorza Mordzak z Miastowic. Dziękujemy!

• Święto Edukacji Narodowej oraz pasowanie uczniów najmłodszych klas

• Święto Edukacji Narodowej to znaczące wydarzenie w życiu każdej szkoły. W naszej placówce ten wyjątkowy dzień został połączony z pasowaniem uczniów najmłodszych klas.

Pierwsza część uroczystości poświęcona była ślubowaniu i pasowaniu dzieci z oddziału przedszkolnego i pierwszoklasistów.

Zanim nastąpiła ta ważna w życiu każdego ucznia chwila zarówno przedszkolaki, jak i dzieci z klasy pierwszej pod okiem pań Doroty Gwit i Justyny Rybackiej-Zielińskiej zaprezentowały swoje umiejętności przed zebraną publicznością. Wszyscy otrzymali brawa. Bardzo doniosłym momentem było złożenie przysięgi uczniowskiej na sztandar szkoły. Dzieci ślubowały uczyć się dobrze, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.

Po złożeniu ślubowania dyrektor Iwona Musiał dokonała symbolicznego pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia zerówkowicze i uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i przypieczętowali swoją przynależność do braci uczniowskiej. Na koniec koleżanki i koledzy z klasy drugiej i trzeciej pod opieką wychowawczyni Zofii Sobocińskiej przekazali bohaterom dnia życzenia sukcesów w nauce i upominki.

W dalszej części odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą uświetnili młodzi artyści z klasy ósmej piosenką i słowem. W dowód wdzięczności nauczyciele zostali obdarowani przez uczniów laurką z życzeniami i symboliczną różą. Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud, serce i ogromny wkład w wychowanie i nauczanie.

To święto to okazja do wręczenia nagród wyróżniającym się osobom. W tym roku szkolnym nagrodę dyrektora otrzymali nauczycieie Monika Balcer i Dorota Gwit oraz pracownicy obsługi Hanna Baranienko i Andrzej Tonn. Były również dwie nagrody jubileuszowe za 30 lat pracy dla Justyny Rybackiej-Zielińskiej i Julity Rybackiej-Stróżyk.

• Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym

• Uczniowie klasy 1,2,3,4,5,6 oraz 7 wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym". Głównym celem konkursu było zachęcanie dzieci do zainteresowania tematyką oszczędzania. Wszyskie prace wzbudziły zachwyt komisji, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. W skład komisji konkursowej weszły panie: Ewa Socha, Justyna Rybacka - Zielińska, Julita Rybacka - Stróżyk, Monika Balcer.

Laureatami w kategorii klasy 1 - 3 zostali:

1. Amelia Zygiel

2. Piotr Kaczmarek

3. Maja Wika

Laureatami w kategorii klasy 4 - 7 zostali:

1. Wojtek Kamyszek

2. Karolina Obremska

3. Zuzanna Twardowska

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Zachęcamy także do aktywnego oszczędzania w SKO,

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2021/2022

• Pod koniec września odbyły się demakratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.

Nowy skład SU jest następujący:

Przewdniczący - Eryk Pstrąg

Zastępca przewodniczącego - Amelia Knasinska

Sekretarz - Nadia Twardowska

Skarbnik - Amelia Grzegorek

Opiekun - Monika Balcer

Gratulujemy!

• Jesień oczami siódmoklasistów

• Po długim okresie nauczania zdalnego uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w plenerowych lekcjach plastyki. Poprzez wnikliwą oberwację natury podejmowali próby wykonywania samodzielnych fotografii. Efekty tej lekcji przerosły nasze oczekiwania. Zobaczcie sami ...

• XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Dnia 1 pażdziernika obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku szkolnym certyfikat  otrzymała Karolina Obremska oraz Adam Bajdała z klasy 6.

Gratulujemy!