• Szkolna akademia z okazji 123. rocznicy odzyskania niepodległości i Święta Patrona Szkoły

• 10 listopada 2021 r. świętowaliśmy 123. rocznicę odzyskania niepodległości oraz Dzień Patrona Szkoły.

Cała społeczność szkolna w galowych strojach, z narodowym kotylionem na piersi, odśpiewała 4- zwrotkowy hymn narodowy. Nasza szkoła włączyła się w ten sposób w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki: "Szkoła do hymnu" o symbolicznej godzinie 11:11.

Klasa ósma zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pod nazwą: "Ta, co nie zginęła". Treści historyczne przeplatano pieśniami patriotycznymi :" Co to jest niepodległość", "Skrócona historia Polski", "Szara piechota",

"Idę walczyć mamo".

11 listopada  nasza szkoła obchodzi Święto swojego Patrona: Pamięci Obrońców Niepodległości.

Dziś o miejscach egzekucji mieszkańców Sipior i okolicy przypominają pomniki pamięci.

Dbamy o naszych przodków , aby pamięć o nich przetrwała dla następnych pokoleń.

Samorząd szkolny zapalił symboliczny znicz pod Tablicą szkoły oraz Tablicą Feliksa Pietrzaka, pierwszej ofiary hitlerowskiego terroru.

• Szanowni Państwo,

We wtorek 16 listopada odbędą się zebrania z rodzicami w formie online. Przewidywany czas spotkania - 45 minut.

Harmonogram spotkań :

klasa 4 godz. 16.00

klasa 5 godz. 16.45

klasa 6 godz. 17.30

klasa 7 godz. 18.15

klasa 8 godz. 19.00

• Samorząd Uczniowski pamięta

• Dnia 10 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zapalił znicz pod tablicą pamiątkową na budynku szkoły oraz na pomniku Feliksa Pietrzaka - pierwszej ofiary mordu na Polakach we wrześniu 1939r. w naszej okolicy.

• # Szkoła do hymnu

• W środę, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 przedstawiciele klas wspólnie odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego" w ramach finału akcji ,,Szkoła do hymnu".

• SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,COVID19 - WIEM JAK SIĘ ZACHOWAĆ!" JUŻ ZA NAMI

• Dnia 9 listopada 2021 r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny ,,COVID 19- wiem jak się zachować!”, adresowany dla uczniów klas I- VIII.

Celem konkursu było promowanie zasad związanych z bezpieczeństwem podczas przebywania w miejscach publicznych w czasie epidemii koronawirusa COVID- 19 przez siebie i swoich bliskich oraz kształtowanie postaw obywatelskich poprzez stosowanie się do zaleceń związanych z epidemią. Na konkurs napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych

i twórczych prac. Jury w składzie p. Justyna Rybacka- Zielińska, p. Iwona Salamon i p. Ewa Socha nagrodziło prace w dwóch grupach wiekowych.

Grupa I: klasy I- IV

I miejsce- Michał Łokietek

II miejsce- Lena Wiland

III miejsce- Maja Wika

Wyróżnienie- Kamil Wika

Grupa II: klasy V- VIII

I miejsce- Marta Janeczko

II miejsce- Wojciech Kamyszek

III miejsce- Amelia Knasinska

Wyróżnienie- Adam Bajdała i Eryk Pstrąg

Laureaci konkursu otrzymali nagrody, które ufundowała Rada Sołecka wsi Sipiory, a

pamiątkowe dyplomy wręczyła p. dyrektor Iwona Musiał.

Została również zorganizowana wystawa plastyczna na szkolnym korytarzu z pracami wszystkich uczestników.

Uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!