• WYCIECZKA DO WIOSKI GINĄCYCH ZAWODÓW

• Wiosna to radosny czas, gdzie świat budzi się do życia. W tym też okresie najważniejszymi świętami są Święta Wielkanocne z ciekawymi obrzędami i przepięknymi tradycjami, dlatego też w czwartek, 7 kwietnia 2022 r. wybraliśmy się do ,,Wioski Ginących Zawodów” w Koronowie. To była wspaniała podróż w przeszłość. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści o tradycjach i obrzędach wielkanocnych wzięliśmy udział w dwóch zajęciach warsztatowych:

• warsztatach ceramicznych, gdzie wykonywaliśmy z białej gliny wielkanocnego kogucika oraz inne elementy świąteczne;

• warsztatach igłą malowanych, gdzie wyszywaliśmy miękką wełenką zajączka.

Wytwory naszej pracy zabraliśmy ze sobą do domu. W warsztatach wzięli udział również rodzice, którzy towarzyszyli nam podczas wyjazdu.

W czasie pobytu w skansenie mogliśmy zobaczyć sprzęty, maszyny rolnicze, które pamiętają nasze babcie i nasi dziadkowie. Dużą atrakcją było także spotkanie z alpaką, którą mogliśmy pogłaskać i przytulić się do niej. Gospodarze skansenu poczęstowali nas ziemniakami z parownika, jak u babci oraz kiełbaskami, które sami piekliśmy nad ogniskiem. Był również czas na zakup pamiątek.

Pobyt w ,,Wiosce Ginących Zawodów” to pouczające i ciekawe doświadczenie. Wycieczka była bardzo udana. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzony czas i miłą atmosferę.

• Dzień bez plecaka

• Dnia 1 kwietnia odbył się DZIEŃ BEZ PLECAKA! Uczniowie klas 1 - 8 przygotowując się do szkoły wykorzystali najbardziej niekonwencjonalne zastępstwa dla swoich plecaków. Kreatywność naszych uczniów przerosła najśmielsze oczekiwania :)

• CO DZIAŁO SIĘ W MARCU? Oj działo się działo- tutaj malutki skrót tego co wydarzyło się w naszej szkole, w marcu.

• WYJAZD DO TEATRU

18 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Tam mieliśmy okazję obejrzeć muzyczny spektakl pt. ,,Czerwony Kapturek” Julii Holewińskiej w reżyserii Wojciecha Farugi. Dzieci już na początku zostały zaproszone do narysowania scenerii lasu, która została wykorzystana w przedstawieniu. Uwspółcześniona wersja bajki wprowadziła nas w świat zabawnych piosenek oraz dynamicznych tańców. Natomiast sposób przedstawienia głównych bohaterów przeczył dotychczasowej stereotypowej wizji o grzecznym, miłym Kapturku oraz słabej i powolnej babci. Widzowie również zostali wciągnięci do aktywnego udziału w spektaklu poprzez interakcje z aktorami- odpowiadali Kapturkowi na nurtujące go pytania oraz pomagali leśniczemu pokonać złego wilka.

Po spektaklu, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

ZAPACHNIAŁO WIOSNĄ

Smacznie, zdrowo i kolorowo ...

W ramach innowacji pedagogicznej ,,Co w trawie piszczy?”, 23 marca uczniowie klasy II i III na edukacji technicznej przygotowali wiosenne kanapki. Po krótkim omówieniu kolejnych czynności oraz przypomnieniu zasad bezpiecznej pracy i higieny przystąpili do wykonania zadania. Dzieci z przygotowanych produktów tworzyły smaczne, pełne witamin kanapki. Efekt był wspaniały. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Dzieci podczas wspólnej pracy kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

W klasie zapachniało już wiosną!

KLASOWY KONKURS MATEMATYCZNY

31 marca zostały ogłoszone wyniki klasowego konkursu matematycznego. O tytuł Mistrza i Wicemistrza tabliczki mnożenia ubiegali się uczniowie klasy II i III. W ciągu trzech dni uczestnicy konkursu w wyznaczonym czasie wykonywali zestawy działań, sprawdzające umiejętność pamięciowego obliczania z wykorzystaniem tabliczki mnożenia. Natomiast czwartego dnia uczniowie rozwiązywali zadania znajdujące się w przygotowanej na konkurs ,,Karcie pracy”.

Oto wyniki konkursu:

KLASA II

Tytuł ,,Mistrza tabliczki mnożenia” otrzymała Lena Wiland

Tytuł ,,Wicemistrza tabliczki mnożenia” otrzymał Piotr Kaczmarek

KLASA III

Tytuł ,,Mistrza tabliczki mnożenia” otrzymał Hubert Kemnitz

Tytuł ,,Wicemistrza tabliczki mnożenia” otrzymał Jakub Trojanowski

Na wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy również zdobyli wysokie wyniki, a są nimi: Maja Wika (klasa III), Kamil Wika (klasa II) i Michał Łokietek (klasa II).

Uczestnicy konkursu podczas apelu otrzymali nagrody i dyplomy uznania, które wręczyła Pani Dyrektor Iwona Musiał.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!