• Kolejne spotkanie z Tomaszem Stanek
          • Kolejne spotkanie z Tomaszem Stanek

          • W poniedziałek, 30 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Sipiorach zorganizowane zostało kolejne już spotkanie z panem Tomaszem Stankiem.
            Wspomnienia z podróży nasz gość rozpoczął od pokazania na mapie trasy swojej wyprawy. Naszą wirtualną podróż rozpoczęliśmy od Dubaju, miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które rozwija się w błyskawicznym tempie, a jego panoramę tworzą imponujące drapacze chmur. Następnie wybraliśmy się do Korei Południowej, kraju o niezwykle ciekawym położeniu geograficznym, w którym większość zabytków pochodzi z okresu starych dynastii Pegdzu i Silla. Dużo obiektów związanych jest tu z religią i kulturą buddyjską. Podziwialiśmy piękne budynki z charakterystycznymi dachami.
            Korea Południowa znana jest z gęstej sieci kanałów rzecznych oraz ogromnych obszarów pokrytych zielonymi, gęstymi lasami. Pan Tomasz opowiedział nam również o tradycji picia herbaty w tym kraju i tamtejszych przysmakach, takich jak szerszenie i korzenie chrzanu maczane w miodzie. Dzięki ciekawemu przekazowi i atrakcyjnej prezentacji, mogliśmy także odbyć wirtualną podróż do Chin. Zobaczyliśmy atrakcje, jakie czekają na turystów w tym kraju, np. Wielki Mur Chiński, plac Tian’anmen, panoramę Szanghaju z wieży widokowej, hodowlę jedwabników i wyroby z jedwabiu. Wiele dowiedzieliśmy się także o kulturze, klimacie, roślinności , ludziach i jakie nietypowe dla nas potrawy spożywają mieszkańcy Chin.
            Nasz podróżnik podzielił się również z nami swoimi wrażeniami z przejazdu superszybką koleją z Szanghaju do Pekinu, jadącą 300 km/h. Ponadto słuchacze mogli zobaczyć oryginalne rekwizyty z podróży m.in. kimono, charakterystyczne nakrycie głowy, pięknie zdobiony talerz, walutę oraz figurki szejka i jego żony. Spotkanie miało dużą wartość dydaktyczną, ukazało piękno geografii świata oraz przybliżyło słuchaczom kulturę i zwyczaje prezentowanego kraju. 
            Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi Stankowi za wizytę w naszej szkole i podzielenie się swoją pasją.

        • ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE
          • ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

          • Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą , pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń.
            Ten niezwykły czas magii miał miejsce w Szkole Podstawowej w Sipiorach 30 listopada. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu. W ten magiczny czas uczestnicy zabawy mogli wysondować, kim zostaną w przyszłości.
            Naszym milusińskim nie brakowało sił podczas tańców i zabaw andrzejkowych. Tego dnia nie zabrakło także takich wróżb jak: lanie wosku przez klucz, rzut kostkami, przebijanie serduszek, przestrogi na przyszłość oraz sekret ukryty w cukierku. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się również wędrujące z rąk do rąk ,,Magiczne pudełko”, w którym ukryte były wróżby. Andrzejkowej zabawie towarzyszyło zaklęcie, które często było przez dzieci powtarzane: ,,Hokus- pokus, czary- mary, aby wróżby się spełniały”. Żaden z uczestników zabawy nie wyszedł z sali bez wróżby na przyszłość.
            Podczas całej imprezy wszyscy wspaniale się bawili, a humory dopisywały, gdyż każdy z nas wierzy, że przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Po andrzejkowych zabawach, dzięki wsparciu rodziców dzieci miały także słodki poczęstunek.
            Materiał: SP Sipiory

          • 11 listopada-ŚWIĘTO PATRONA

          • 11 listopada to wyjątkowy dzień dla naszej szkoły – Święto Patrona.
            Z tej okazji, dzień wcześniej uczniowie z klasy V pod opieką wychowawcy Ewy Socha przygotowali program artystyczny związany z Dniem Patrona i 97. rocznicą Odzyskania Niepodległości. Przedstawienie składało się z dwóch części. Pierwsza poświęcona była Miejscom Pamięci Narodowej w najbliższej okolicy (Sipiory, Studzienki) a druga nosiła tytuł „Ta, co nie zginęła”.
            Po występach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Moniką Balcer udali się pod tablicę pamiątkową, która mieści się na budynku szkoły i oddali hołd pomordowanym.
            Młodzież naszej szkoły pamięta i dba o miejsca straceń w Sipiorach i okolicy. Delegacje poszczególnych klas zapaliły znicze na pomnikach, nad którymi sprawują opiekę.
            Znicze ufundowało Towarzystwo Patriotyczno – Historyczne 1939 z Nakła n/Notecią. Dziękujemy.
        • Pasowanie na ucznia i zerówkowicza
          • Pasowanie na ucznia i zerówkowicza

          • W piątek 23 października 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach zapanowała świąteczna atmosfera.
            W tym dniu w murach szkoły odbyła się uroczystość ,,Pasowania na zerówkowicza i ucznia”, do której dzieci przygotowywały się przez pierwsze tygodnie pobytu w szkole.
            Dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy I  wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Gwit i p. Zofią Sobocińską,  przygotowały przedstawienie  pt. ,,Witaj szkoło, będzie tu wesoło”. Mali bohaterowie z wielkim przejęciem, ale też z humorem, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odpowiadali na pytania, które zadawała im uczennica klasy IV- Sandra Stanecka. Pomimo ogromnej tremy, poradzili sobie świetnie. Zdaniem zgromadzonej widowni zdali pierwszy w swoim życiu egzamin i zostali dopuszczeni do ślubowania.
            Przyrzekali na sztandar szkoły, że będą uczyć się tego, co dobre i piękne, a swą nauką i zachowaniem sprawią radość rodzicom i nauczycielom. Była to najistotniejsza część uroczystości, odbywająca się w niezwykle podniosłej atmosferze.
            Punktem kulminacyjnym był moment pasowania, kiedy to symbolicznym dotknięciem ołówka dzieci zostały włączone do społeczności szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia zerówkowicze i uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i przypieczętowali swoją przynależność do braci uczniowskiej.
            W tym dniu w poczet braci uczniowskiej naszej szkoły włączeni zostali: Adam Bajdała, Sonia Kaczmarek, Wojciech Kamyszek, Karolina Obremska, Maja Sobierajska, Zuzanna Stałowska, Zuzanna Twardowska, Otylia Wiśniewska, Hubert Buda, Aleksander Jaruzal, Wiktoria Musiał, Maja Winkowska. Na znak radości z powodu przyjęcia młodszych kolegów do społeczności szkolnej, uczniowie z klasy drugiej pod opieką wychowawczyni Julity Rybackiej-Stróżyk przygotowali inscenizację wiersza pt. ,,Wrona i ser” oraz udzielili kilku dobrych koleżeńskich rad .                                                                                                                               .Na zakończenie wręczyli młodszym koleżankom i kolegom upominki. Również zaproszeni goście: prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki ,,Sąsiedzi” p. Anna Knasinska i p. Izabela Czechowska przedstawicielka Rady Rodziców oraz bibliotekarka p. Beata Partyka przyłączyli się do życzeń i obdarowali małych bohaterów uroczystości pamiątkowymi książeczkami i słodyczami.
            Po uroczystości ślubowania odbyło się ,,słodkie” spotkanie w klasie, na którym nie zabrakło także wesołych zabaw i konkursów. W imieniu całej społeczności szkolnej, gratulujemy rodzicom wspaniałych pociech, a dzieciom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.nr
            materiał: SP Sipiory

             

             

             

          • Stypendium szkolne i zasiłek szkolny

          • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni informuje, żewnioski o stypendium szkolne na rok szkolny 2015/2016 można odbierać w siedzibie MGOPS w Kcyni pok. nr 8.

            Informacje w sprawie stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego udzielane są również drogą telefoniczną pod numerem telefonu:(52) 342-87-50 (Barbara Górzyńska, Agnieszka Kowalska).

            Wnioski wraz z niezbędnymi dokumentami należy składać do 15.09.2015 r.

            W przypadku kolegiów nauczycielskich języków obcych, pracowników służb społecznych wniosek należy składać w terminie do dnia 15.10.2015 r.

            Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 456,00 zł, natomiast od 1 października 2015 r. niż 514,00 zł.

            Pomoc materialna jest udzielana uczniom w celu zmniejszenia różnic w dostępie do edukacji, umożliwienia pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej ucznia.

            Świadczeniami pomocy materialnej o charakterze socjalnym są:

            • stypendium szkolne,
            • zasiłek szkolny.

            STYPENDIUM SZKOLNE

            Stypendium szkolne przysługuje:

            1. Uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia.
            2. Wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków umożliwiających dzieciom i młodzieży upośledzonym umysłowo w stopniu głębokim, a także dzieciom i młodzieży upośledzonym umysłowo z niepełnosprawnościami sprzężonymi, realizację odpowiednio obowiązku szkolnego i obowiązku nauki – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.
            3. Uczniom szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.
            4. Słuchaczom niepublicznych kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów języków obcych – do czasu ukończenia kształcenia, ale nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia.
              Warunki udzielania stypendium szkolnego:
            5. Uczeń musi na stałe zamieszkiwać na terenie Gminy Kcynia
            6. Dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty określonej w art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j.Dz.U. z 2013 r. poz. 182 ze zm.) – 456,00 złotych netto na osobę.

            ZASIŁEK SZKOLNY

            Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego, a w szczególności w razie klęski żywiołowej, bądź zdarzenia losowego powodującego istotny uszczerbek materialny, w razie śmierci rodzica lub opiekuna, utraty źródła utrzymania lub mieszkania, nagłej i ciężkiej choroby uprawnionego, rodzica lub opiekuna (jedno zdarzenie – jeden zasiłek).

            Zasiłek szkolny może być przyznany w formie świadczenia pieniężnego na pokrycie wydatków związanych z procesem edukacyjnym lub w formie pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym, raz lub kilka razy w roku, niezależnie od otrzymywanego stypendium szkolnego.

            O zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.

            źródło: MGOPS w Kcyni

        • LEKCJA HISTORII  NA FESTYNIE RODZINNYM
          • LEKCJA HISTORII NA FESTYNIE RODZINNYM

          •  

             

            Dnia 13 czerwca 2015r. w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach zorganizowano "Święto Rodziny". To połączone obchody Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca, dlatego też do szkoły zawitali rodzice, dzieci, a także dziadkowie naszych milusińskich. W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście: Wiceprzewodniczący Powiatu Nakielskiego Ryszard Bagnerowski i radny Powiatu Nakielskiego Jacek Panek wraz z małżonką, radny Rady Miejskiej w Kcyni Tadeusz Lepper, sołtys wsi Sipiory Mirosława Pacała oraz sołtys wsi Studzienki Czesław Płócienniczak. Wszystkich zebranych serdecznie powitali przedstawiciele organizatorów i współorganizatorów imprezy, którymi byli Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Sipiorach wraz z Radą Rodziców, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki "Sąsiedzi" oraz OSP w Sipiorach.

            Ten niezwykły dzień rozpoczął się od części artystycznej w wykonaniu uczniów klas I- VI oraz oddziału przedszkolnego. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje talenty: recytatorskie, teatralne i wokalne. Ku uciesze dorosłych miały okazję poczuć się jak prawdziwi artyści. Niespodziankom nie było końca. Rodzice również zrobili prezent swoim dzieciom i sami mieli możliwość wystąpienia na scenie w przedstawieniu zatytułowanym, "Rzepka", którego reżyserką była Anna Knasińska.

            Kolejną atrakcją tego dnia była Szkolna Mini Lista Przebojów, którą przygotowała Justyna Rybacka- Zielińska. Jury po naradzie postanowiło przyznać I miejsce ex aequo zespołowi w składzie: Zuzanna Grzegorek, Kaja Stróżyk i Gracjana Wiśniewska oraz uczennicom klasy III Sandrze Nawrockiej i Małgorzacie Ziemińskiej.

            Podczas "Święta Rodziny" zostały także ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Postaw na Rodzinę!". I kategoria wiekowej kl.,"0"- III: I miejsce Marta Janeczko, II miejsce Nadia Twardowska, III miejsce Igor Musiał oraz wyróżnienie Oskar Pstrąg. II kategoria wiekowa kl. IV- VI: I miejsce Zuzanna Grzegorek, II miejsce Sylwia Janeczko, III miejsce Gracjana Wiśniewska oraz wyróżnienie dla Marcina Hibnera.

            Po części artystycznej nadszedł czas na część rekreacyjno- sportową, którą prowadzili Grażyna i Andrzej Andrzejewscy z Rancza u Amadeusza. Ogromną niespodzianką była wizyta członków Stowarzyszenia Patriotyczno- Historycznego 1939, którzy zorganizowali wystawę militariów, oraz pamiątek z okresu II wojny światowej. Na przygotowanej strzelnicy polowej wszyscy chętni mogli rywalizować w konkurencjach strzeleckich. Dzięki mundurom i wyposażeniu żołnierzy biorących udział w walkach oraz przeprowadzonej "żywej" lekcji historii dzieci mogły dowiedzieć się na temat Wojny Obronnej 1939 roku w swoim regionie. Również dużą popularnością cieszyły się pokazy strażackie oraz możliwość obejrzenia z bliska wozu policyjnego i strażackiego. To wszystko dzięki funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Kcyni i strażakom z OSP w Sipiorach. Aby podczas gier i zabaw sportowych nie zabrakło energii wszyscy mogli posilić się kiełbaskami z grilla. Cały czas dostępna była kawa i herbata oraz przepyszne ciasta przygotowane przez mamy. Murzynki, napoje oraz wata cukrowa pogłębiły nastrój prawdziwego rodzinnego święta. Natomiast wynikiem zaangażowania i pomysłowości Patrycji Guzik były dziecięce buzie, które mogły zamienić się w motylki, kwiatki czy postaci z bajek i filmów, a dzięki życzliwości P. Stanek działał "kącik fotograficzny".

            Praca i starania organizatorów nie przyniosłyby takiego efektu, gdyby nie pomoc życzliwych osób i ich wsparcie finansowe. Organizatorzy dziękują Przewodniczącej Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów w Kcyni Annie Borkowskiej, Zarządowi Koła Łowieckiego "Dąb" w Kcyni, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Kcyni, Zarządowi Kujawsko- Pomorskiej Izby Rolniczej z siedziba w Przysieku, radnemu powiatowemu Ryszardowi Bagnerowskiemu, firmie "Zelan" z Nakła, Państwu Paradowskim i Stanek.

            Emocji i uśmiechu na twarzach przybyłych na "Święto Rodziny" było bardzo dużo. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników.

            materiał: SP w Sipiorach

            13 czerwca w sobotę, członkowie Stowarzyszenia Patriotyczno-Historycznego gościli w Sipiorach. Na terenie tamtejszej szkoły podstawowej odbywał się festyn z okazji "Święta Rodziny". W ramach projektu "Spotkania z historią" realizowanego przez Stowarzyszenie przy wsparciu gminy Kcynia, odbyła się wystawa militariów, oraz pamiątek z zasobów organizacji. Na przygotowanej strzelnicy polowej dzieci mogły rywalizować w konkurencjach strzeleckich.

            Całość wizyty zwieńczyła "żywa" lekcja historii, podczas której omówiliśmy przebieg Wojny Obronnej 1939 roku w naszym regionie. Dzięki mundurom i wyposażeniu żołnierzy biorących udział w walkach dzieci mogły dosłownie "dotknąć" historii.

            Stowarzyszenie składa podziękowania dla gminy Kcynia za sfinansowanie zakupu mundurów (dotacja w ramach otwartego konkursu ofert nr 2/2015). Pani Dyrektor Iwonie Musiał za zaproszenie na Festyn.Pani Ewie Hałas z UM w Kcyni za życzliwość i nieocenioną pomoc. Całemu gronu pedagogicznemu SP w Sipiorach za wspaniałą gościnę.

             

             

            fot. pow.

             

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          •  

             

            W poniedziałek 18 maja 2015r. w filii bibliotecznej w Sipiorach miało miejsce pasowanie na czytelnika.
            Pasowani zostali: Maja Winkowska, Nadia Śmigielska - Sobota, Hubert Buda, Olek Jaruzal, Amelia Gratkowska.
            Bibliotekarka Beata Partyka zapoznała dzieci z pracą bibliotekarza i sposobem korzystania z biblioteki. Dzieci przybyły na tą uroczystość z wychowawcą Dorotą Gwit.
            Zerówkowicze oprócz dyplomów otrzymali upominki ufundowane przez bibliotekę. Na zakończenie spotkania przeprowadzony został konkurs plastyczny pod hasłem "Moja ulubiona postać z książki".
            Zadowolone dzieci, z uśmiechem na ustach powróciły do swojej klasy.

          • Dożywianie w szkole

          • w sprawie składania wniosków na dożywianie dzieci i uczniów w szkole na okres od 07.09.2015 r. do 22.12.2015 r.

            Miejsko Gminny Ośrodek pomocy Społecznej w Kcyni informuje, że dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mają możliwość skorzystania z bezpłatnego dożywiania podczas zajęć edukacyjnych.

            Z pomocy takiej mogą skorzystać dzieci z rodzin u których dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 684,00 zł. 

            Wniosek o pomoc należy złożyć w siedzibie Ośrodka (ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia) w terminie od  01.07.2015 r. do 31.07 2015 r.  Szczegółowa informacja znajduje się na gazetce informacyjnej w budynku szkoły

        • KOLEJNY ROK OWOCNEJ WSPÓŁPRACY
          • KOLEJNY ROK OWOCNEJ WSPÓŁPRACY


          • Uroczystość podsumowująca program edukacji ekologiczno – łowieckiej pn. ,,Myśliwi – dzieciom, dzieci – zwierzętom” za 2013/2014 rok odbyła się 13 maja w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach.
            Współpraca Szkoły z Kołem Łowieckim nr 84 ,,Dąb” w Kcyni zaowocowała medalami ,,Za zasługi dla łowiectwa” nadanymi przez Polski Związek Łowiecki dla Dyrektor szkoły I. Musiał, p. M. Balcer oraz p. Z. Sobocińską.
            Z tej okazji gościliśmy w murach naszej szkoły prezesa Koła Łowieckiego ,,Dąb” Andrzeja Morawskiego, łowczego Koła Łowieckiego ,,Dąb”: Piotra Stranz, członków Koła Łowieckiego ,,Dąb”: Kazimierza Stosika, Bernarda Kowalewskiego, Sołtysa wsi Sipiory: p. Mirosławę Pacała, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki Annę Knasińską, przewodniczącą Rady Rodziców przy SP w Sipiorach Annę Wojtas.
            W klimat uroczystości wprowadził nas leśniczy pan Kazimierz Stosik grą na sygnałówce. Następnie koordynator projektu Monika Balcer powitała zgromadzonych gości. Dyrektor szkoły pani Iwona Musiał wraz z prezesem Koła Łowieckiego ,,Dąb’’ panem Andrzejem Morawskim podsumowali przebieg współpracy. Podczas przemówienia pani Dyrektor złożyła gratulacje dla nowo wybranej sołtys wsi Sipiory p. M. Pacała oraz dla p. A. Morawskiego i p. P. Stranz z okazji wyboru na kolejną kadencję do władz Koła. Prezes A. Morawski wręczył dyplom dla SP w Sipiorach na ręce Pani Dyrektor od Komisji Współpracy z Młodzieżą Szkolną Okręgowej Rady Łowieckiej.
            W dalszej części uczniowie umilili czas gościom poprzez występy artystyczne, przygotowane przez p. Ewę Socha. Uczennice klasy V zaśpiewały piosenkę pt. ,,Rodzina leśników”, klasa szósta ,,Na majówkę” a uczennica Kaja Stróżyk ,,Moja planeta”. Następnie głos zabrała p. Justyna Rybacka – Zielińska, która zapowiedziała montaż słowno – muzyczny o Uni Europejskiej oraz VII Coling Songs Festival. W pierwszej części uczniowie klasy czwartej przedstawili najważniejsze wiadomości o UE. Dalej odbył się konkurs piosenki angielskiej, w którym wzięło udział 12 uczniów klas I-III.
            Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie edukacyjne o tematyce ekologiczno – łowieckiej wraz z krótkim konkursem poprowadzone przez leśniczych pana Kazimierza Stosika oraz pana Bernarda Kowaleskiego. Na zakończenie uczniowie podziękowali prezesowi Koła Łowieckiego ,,Dąb” panu Andrzejowi Morawskiemu, łowczemu panu Piotrowi Stranz, leśniczym panom Kazimierzowi Stosik i Bernardowi Kowaleskiemu za kolejny rok owocnej współpracy. Natomiast Koło Łowieckie ,,Dąb” zrewanżowało nam się pysznym słodkim poczęstunkiem.

          • LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

          • Komisja Rekrutacyjna w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach w składzie :

            Dorota Gwit- przedstawiciel Rady Pedagogicznej

            Zofia Sobocińska-przedstawiciel Rady Pedagogicznej

            Anna Wojtas- Przedstawiciel Rady Rodziców

            ogłasza 

            Listę dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016

            1. Bajdała Adam

            2.Obremska Karolina

            3.Sobierajska Maja Paulina

            4.Stałowska Zuzanna

            5.Twardowska Zuzanna

            6.Wiśniewska Otylia Łucja

                                                                                               Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej

                                                                                                                     Dorota Gwit       

        • FERIE ZIMOWE
          • FERIE ZIMOWE

          • Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Sipiorach

            Ferie to czas odpoczynku od nauki i szkoły. Pomimo tego nasi uczniowie, a nawet absolwenci chętnie i licznie przybywali do szkoły, aby uczestniczyć  w organizowanych zajęciach, zabawach i konkursach.  Jedną z głównych atrakcji zimowiska był udział w warsztatach pt. ,,Tradycja w mleku zamknięta” prowadzonych przez właścicieli Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego ,,BabaLuda”  z Parowy Fałęckiej. Dzięki ciekawie przeprowadzonym zajęciom, dzieci zapoznały się z właściwościami prozdrowotnymi mleka, w tym mleka koziego. Poznały proces powstawania masła i twarogu oraz sprzęt wykorzystywany niegdyś do produkcji masła i sera. Uczestnicy warsztatów samodzielnie ubijali masło w maselnicach, którego później mogli spróbować. Wiele radości dzieciom sprawiło dojenie kozy. Wielką atrakcją dla wszystkich było spotkanie z kozą o imieniu Buba. Dzieci mogły zwierzątko dotknąć, pogłaskać, a także przytulić.

            Warsztaty prowadzone przez panią Izabelę sprawiły uczestnikom wiele radości  i dostarczyły niesamowitych wrażeń.

            Materiał: SP w Sipiorach

        • Spotkanie z leśniczym
          • Spotkanie z leśniczym

          •        W ostatnim tygodniu przed feriami Szkołę Podstawową im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach odwiedził leśniczy pan Kazimierz Stosik. Wizyta odbyła się w ramach programu ,, Myśliwi – dzieciom, dzieci – zwierzętom”, w którym to uczestniczymy. Pan leśniczy przybliżył dzieciom życie mieszkańców lasu, wyjaśnił na czym polega rola myśliwych w gospodarce zasobami leśnymi. Po spotkaniu dzieci podziękowały panu leśniczemu za poświęcony czas i upominki.  

        • BAL KARNAWAŁOWY
          • BAL KARNAWAŁOWY


          • ,,Karnawałowy czas, do zabawy zaprasza nas”- bal karnawałowy w Sipiorach

             

            W sobotę 14 lutego 2015 r. Świetlica Wiejska w Sipiorach zamieniła się w salę balową, na ten dzień przystrojoną balonami i serpentyną. 
            Tego dnia odbył się, tak długo oczekiwany przez dzieci Karnawałowy Bal Przebierańców, na który przybyły postaci z bajek, filmów i wykreowanych własną wyobraźnią. Stroje dzieci były piękne, kolorowe, a przede wszystkim bardzo pomysłowe. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw i zachwyt. Tradycyjnie podczas zabawy odbywały się różne konkursy, w których dzieci chętnie brały udział. Taniec z balonami, jedzenie wafelka bez użycia rąk, picie soku przez słomkę czy taniec przy krzesełkach cieszyły się dużym powodzeniem. Zabawa nabrała tempa podczas takich hitów muzycznych jak „Jedzie pociąg z daleka” czy „Kaczuchy”, przy których bawili się prawie wszyscy. Tańcom i pląsom, do których przygrywał pan Jarosław Warzybok nie było końca.
            W takiej chwili nie mogło zabraknąć również wyborów króla i królowej balu. W tym roku zaszczytny tytuł ,,Królowej balu” przypadł Weronice Nawrockiej, a ,,Królem balu” został Krystian Kwaśniewski. Pomiędzy konkurencjami dzieci częstowały się przygotowanymi dla nich słodkościami i napojami.   Najważniejszym punktem programu podczas wspólnego tańca w kole był pokaz wspaniałych strojów karnawałowych, na temat których dzieci chętnie się wypowiadały. Nie lada trudność pojawiła się przy wytypowaniu najbardziej oryginalnego kostiumu, któremu to zadaniu miało sprostać jury w składzie:  pani Iwona Musiał, pani Monika Balcer, pani Julita Rybacka- Stróżyk oraz pan Marcin Socha. Ostatecznie nagrody przyznano w następujących kategoriach: najbardziej pomysłowy strój- Sandra Stanecka i Seweryn Masłowski, najbardziej tajemniczy kostium- Sandra Nawrocka oraz Sylwia Janeczko, najbardziej kolorowe przebranie- Zuzanna Masłowska i Kaja Stróżyk oraz najciekawsze nakrycie głowy- Amelia Gratkowska i Mikołaj Guzik.  
            Bal ten jak w poprzednich latach wspierali ludzie i instytucje dobrego serca, dlatego też zarówno dzieci, jak i rodzice oraz nauczyciele dziękują: państwu Bożenie i Grzegorzowi Mordzak,  panu Władysławowi Paradowskiemu, Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni, oraz Bankowi Spółdzielczemu w Kcyni.
            Tegoroczny bal należał do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Teraz czas na ferie zimowe i odpoczynek po I semestrze nauki. Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku i dziękujemy za uśmiechy i wspólną zabawę. Rodzicom natomiast pragniemy podziękować za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich pociech oraz życzliwość i pomoc przy organizacji imprezy. 

             

        • WYJAZD NA SPEKTAKL EDUKACYJNY THE BEAR EDUCATIONAL THEATRE W NAKLE
          • WYJAZD NA SPEKTAKL EDUKACYJNY THE BEAR EDUCATIONAL THEATRE W NAKLE

          • Śmiechu co niemiara

            fot. DW

            fot. DW

            Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach oraz z gimnazjów: nr 3 w Nakle i w Samostrzelu mogli dzisiaj obejrzeć spektakl teatru edukacyjnego The Bear Educational Theatre, który przybył do Nakła.
             

            Chociaż całe przedstawienie było w języku angielskim i może nie wszyscy do końca je rozumieli, śmiechu było co niemiara. Spektakl przebiegał w formie zabawy, ale także tak, by w interaktywny sposób przekazać językowe umiejętności, dzięki temu uczniowie mogli podszkolić swój angielski. Aktorzy wystąpili w Nakle po raz pierwszy i kto wie czy ostatni.

             

            ŹRÓDŁO POWIAT 24

             

             

             

        • SPOTKANIE Z PANEM TOMASZEM STANEK
          • SPOTKANIE Z PANEM TOMASZEM STANEK

          • ,,Spotkanie z podróżnikiem” w Szkole Podstawowej w Sipiorach

            We wtorek, 3 lutego 2015 r.  zorganizowane zostało w naszej szkole kolejne już spotkanie z panem Tamaszem Stankiem. Tym razem wybraliśmy się w podróż  do Meksyku, kraju potężnych wulkanów i pradawnych zabytków, takich jak Piramida Słońca i Księżyca. Wspomnienia  o tej podróży, nasz gość rozpoczął  od pokazania na mapie trasy przelotu i odległości jaka dzieli Polskę od Meksyku.  Dzięki ciekawemu przekazowi i atrakcyjnej prezentacji, mogliśmy odbyć wirtualną podróż po tym pięknym zakątku świata. Zobaczyliśmy atrakcje, jakie czekają na turystów w tym kraju. Wiele dowiedzieliśmy się  o jego kulturze, klimacie, roślinności , ludziach i jakie nietypowe dla nas zwierzęta  można tam spotkać.  Poznaliśmy także przysmaki kuchni meksykańskiej, którymi  są świerszcze i słynna tortilla. Ciekawym punktem prelekcji  było poznanie pradawnej, wysoko rozwiniętej cywilizacji Azteków i Majów. Ponadto słuchacze mogli zobaczyć oryginalne rekwizyty z podróży m.in. sombrero, ponczo, meksykańską walutę  oraz kawałek zastygłej lawy.

            Spotkanie miało dużą wartość dydaktyczną, ukazało piękno geografii świata oraz przybliżyło słuchaczom kulturę i zwyczaje prezentowanego kraju.

            Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi Stankowi za wizytę w naszej szkole i podzielenie się swoją pasją.

            Materiał

            SP Sipiory

        • ZIMOWISKO
          • ZIMOWISKO

          • UWAGA!

               Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w ZIMOWISKU. Zajęcia odbywać się będą w dniach 16, 17, 18, 19, 20 lutego 2015   r. w godz. od 9.00 do 12.00 w szkole, a 14 lutego (sobota ,,Bal Przebierańców”) od godz. 14.00 do 16.30 w Świetlicy Wiejskiej.

            Czekają na Was takie atrakcje jak:

            • ,,Tradycja w mleku zamknięta”- zajęcia prowadzone przez właścicieli Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego - BabaLuda
            • oglądanie filmów i bajek
            • konkurs plastyczny ,,Zima”
            • gry i zabawy świetlicowe
            • zajęcia plastyczne
            • rozgrywki sportowe – turniej warcabowy i tenisa stołowego
            • gry planszowe, układanie puzzli
            • zabawy integracyjne
            • kulinarne inspiracje- pieczenie naleśników i gofrów
            • zajęcia z udziałem instruktorów z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki
          • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej

          • Terminy postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego oraz klasy I

            na rok szkolny 2015/2016:

             

            Lp.

            Rodzaj czynności

            Termin

             

            Termin postępowania uzupełniającego

            1.

            Składanie wniosków wraz z załącznikami

            od 10.03 do 31.03.2015

            od 5.06 do 10.06.2015

             

            2.

            Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów  niezakwalifikowanych

            do 06.04.2015 do godz. 15.00

            do 19.06.2015 do godz. 15.00

            3.

            Potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia

            od 07.04 do 10.04.2015 do godz. 15.00

             

             

            4.

            Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

            do 13.04.2015 do godz. 15.00

            do 24..06.2015 do godz. 15.00

             

            5.

            Składanie wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

            do 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

            6.

            Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia

            do 5 dni od daty  złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

             

            7.

            Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia

            do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia

             

             

            8.

            Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia

            do 7 dni od dnia złożenia odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do dyrektora