• ZAPACHNIAŁO ŚWIĘTAMI

          • Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, w naszej szkole zapachniało pierniczkami, które według własnego pomysłu dekorowali uczniowie klasy II i III. Korzenne, kruche ciasteczka w postaci serduszek, gwiazdek i dzwoneczków zostały przyozdobione kolorowymi polewami, lukrem oraz słodkimi posypkami. W trakcie dekorowania pierniczków dzieci mogły pochwalić się swoją wyobraźnią i kreatywnością. Wszystkie słodkie pyszności były niepowtarzalne, a unoszący się w powietrzu zapach dodatkowo rozbudził radosne skojarzenia ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

             

          • O BEZPIECZEŃSTWIE, ODPOWIEDZIALNOŚCI I CYBERPRZEMOCY- ZAJĘCIA Z POLICJANTKĄ

          • W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach, dlatego też 7 grudnia wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Nakle, mł. asp. Zofię Wrzeszcz. Główny cel jaki przyświecał temu spotkaniu to kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa i przygotowanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach.

            Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych. W klasach 0- III dzieci podczas zajęć z policjantką przypomniały sobie i utrwaliły w praktyce zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, powtórzyły kolory świateł sygnalizatora, znaczenie charakterystycznych znaków drogowych i oznakowanie przejścia dla pieszych. Mundurowa przypomniała także jak niebezpieczne w skutkach mogą okazać się zabawy na drodze. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski i kolorowanki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni.

            Natomiast w klasach starszych policjantka nawiązała do spraw dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane przez nich czyny. Zwróciła uwagę słuchaczy, że z chwilą ukończenia 13 lat, każdy odpowiada za swoje czyny sam i ponosi odpowiedzialność za łamanie prawa przed sądem rodzinnym i nieletnich. Mł. asp. Zofia Wrzeszcz wiele uwagi poświęciła cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Omówiła, jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane i jaki ich unikać.

            Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy gościć w szkole przedstawicielkę służb mundurowych. Spotkanie okazało się bardzo potrzebne, uczniowie odświeżyli sobie już znane informacje oraz dowiedzieli się o wielu nowych sprawach.

             
          • Coraz bliżej święta...

          • Uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem rozpoczęli przedswiąteczne przygotowania. Sale lekcyjne zostały przystrojone we własnoręcznie przygotowane ozdoby.  

          • SŁODKIE MIKOŁAJKI

          • W poniedziałek, 6 grudnia Święty Mikołaj zawitał ponownie do naszej szkoły. W tym dniu nie mogło zabraknąć mikołajkowych czapek na naszych głowach.

            Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Mikołajowi oraz Państwu Bożenie i Grzegorzowi Mordzak, dzięki którym było słodko i bardzo smacznie.

          • DZIEŃ ANIOŁA

          • W środę 1 grudnia w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach po raz pierwszy świętowaliśmy DZIEŃ ANIOŁA- dzień dobrego słowa i wzajemnej życzliwości. Do obchodów tego wydarzenia uczniowie przygotoywali się znacznie wcześniej. Każda z klas miała za zadanie wykonać w ramach reintegracji po długim okresie zdalnego nauczania wspólnego anioła, technika wykonania była dowolna, więc pole do popisu było duże.

            Uczniowie poproszeni byli także o przygotowanie jednego elementu garderoby w kolorze białym, mogli również przebrać się za anioła.

            O godzinie 10.00 cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej. Dominował kolor biały i zapanował prawdziwie anielski nastrój, bo i aniołków nie zabrakło. Na sali gimnastycznej można było podziwiać wszystkie anioły wykonane przez poszczególne klasy (od O do VIII kl.) służyły one jednocześnie za dekorację obchodzonego święta. Każdy z wykonanych aniołków był piękny i niepowtarzalny a co najważniejsze zrobiony z głębi serca.

            Klasa VIII zaprezentowała ciekawy występ, który przeplatały urocze piosenki o aniołach, które wprowadziły wszystkich obecnych na sali w przedświąteczny nastrój. Po występie uczniów klasy VIII, przewodniczący szkoły- uczeń Eryk Pstrąg zaprezentował wszystkie anioły wykonane przez poszczególne klasy.

            I tak wkroczyliśmy w miesiąc radosnego oczekiwania i nadziei na wspaniałe i rodzinne święta Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym DZIEŃ ANIOŁA będzie równie piękny i uroczysty.

             

             

             

             

          • Dobry Święty Mikołaju... - mikołajkowe spotkanie w naszej szkole

          • 6 grudnia- jak dobrze wiecie,

            Święty Mikołaj chodzi po świecie.

            Dźwiga swój worek niezmordowanie

            i każde dziecko prezent dostanie.

            Tradycją już się stało, że w okolicach 6 grudnia naszą szkołę odwiedza sam Święty Mikołaj! W tym roku, ten długo wyczekiwany gość, przybył do nas już 2 grudnia. Sprawił on, że dzień ten był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu. Ten niecodzienny gość pojawił się w towarzystwie miłego elfa i sympatycznego misia polarnego. Jego wizyty z niecierpliwością oczekiwali nie tylko najmłodsi, ale także Ci starsi uczniowie. W trakcie tego miłego spotkania nie zabrakło wspólnych tańców i pląsów z przemiłymi gośćmi. W tym dniu każdy został obdarowany upominkiem. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że przez cały rok wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Na koniec spotkania nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z Mikołajem i elfem.

            Dziękujemy również Rodzicom i Radzie Rodziców naszej szkoły za pomoc w organizacji tej pięknej imprezy.

          • Dzień magii i wróżb

          •  

            ,,Hokus- pokus, czary- mary, aby wróżby się spełniały”– pod takim hasłem dzieciom z oddziału przedszkolnego i klas I- III upłynął dzień 30 listopada 2021 roku. Wypowiadając to zaklęcie dzieci wyrażały pragnienie, aby andrzejkowe przepowiednie się spełniały. Tradycyjne wróżby wywołały tajemniczą atmosferę magii. Przyniosły uczestnikom imprezy wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy. Nasi milusińscy mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie rzucali monetą do miski napełnionej wodą, by dowiedzieć się, czy spełni się ich marzenie. Pojawiły się także magiczne talerzyki i liczby oraz ,,Drzewko szczęścia”. Tego dnia nie zabrakło także takich wróżb jak: lanie wosku przez klucz, wróżenie z kart i słomek, przestrogi na przyszłość oraz wyścigi butów. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się również wędrujące z rąk do rąk ,,Magiczne pudełko”, w którym ukryte były wróżby. Dzieci dowiedziały się także, jaki zawód będą wykonywały w przyszłości. Naszym milusińskim nie brakowało sił podczas tańców i zabaw andrzejkowych. Żaden z uczestników zabawy nie wyszedł z sali bez wróżby na przyszłość. Ten magiczny dzień uatrakcyjnił przygotowany przez rodziców, słodki poczęstunek. Za co im serdecznie dziękujemy!

            Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

             

          • Szkolna akademia z okazji 123. rocznicy odzyskania niepodległości i Święta Patrona Szkoły

          • 10 listopada 2021 r. świętowaliśmy 123. rocznicę odzyskania niepodległości oraz Dzień Patrona Szkoły.

            Cała społeczność szkolna w galowych strojach, z narodowym kotylionem na piersi, odśpiewała 4- zwrotkowy hymn narodowy. Nasza szkoła włączyła się w ten sposób w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki: "Szkoła do hymnu" o symbolicznej godzinie 11:11.

                  Klasa ósma zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pod nazwą: "Ta, co nie zginęła". Treści historyczne przeplatano pieśniami patriotycznymi :" Co to jest niepodległość", "Skrócona historia Polski", "Szara piechota",

            "Idę walczyć mamo".

                   11 listopada  nasza szkoła obchodzi Święto swojego Patrona: Pamięci Obrońców Niepodległości.

            Dziś o miejscach egzekucji mieszkańców Sipior i okolicy przypominają pomniki pamięci. 

            Dbamy o naszych przodków , aby pamięć o nich przetrwała dla następnych pokoleń.

                   Samorząd szkolny zapalił symboliczny znicz pod Tablicą szkoły oraz Tablicą Feliksa Pietrzaka, pierwszej ofiary hitlerowskiego terroru.

          • Zebrania z rodzicami

          • Szanowni Państwo,

                    We wtorek 16 listopada odbędą się zebrania z rodzicami w formie online. Przewidywany czas spotkania - 45 minut.

            Harmonogram spotkań :

            klasa 4 godz. 16.00

            klasa 5 godz. 16.45

            klasa 6 godz. 17.30

            klasa 7 godz. 18.15

            klasa 8 godz. 19.00

          • Samorząd Uczniowski pamięta

          • Dnia 10 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zapalił znicz pod tablicą pamiątkową na budynku szkoły oraz na pomniku Feliksa Pietrzaka - pierwszej ofiary mordu na Polakach we wrześniu 1939r. w naszej okolicy.

          • # Szkoła do hymnu

          • W środę, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 przedstawiciele klas wspólnie odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego" w ramach finału akcji ,,Szkoła do hymnu".

          • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,COVID19 - WIEM JAK SIĘ ZACHOWAĆ!" JUŻ ZA NAMI

          • Dnia 9 listopada 2021 r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny ,,COVID 19- wiem jak się zachować!”, adresowany dla uczniów klas I- VIII.

            Celem konkursu było promowanie zasad związanych z bezpieczeństwem podczas przebywania w miejscach publicznych w czasie epidemii koronawirusa COVID- 19 przez siebie i swoich bliskich oraz kształtowanie postaw obywatelskich poprzez stosowanie się do zaleceń związanych z epidemią. Na konkurs napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych

            i twórczych prac. Jury w składzie p. Justyna Rybacka- Zielińska, p. Iwona Salamon i p. Ewa Socha nagrodziło prace w dwóch grupach wiekowych.

            Grupa I: klasy I- IV

            I miejsce- Michał Łokietek

            II miejsce- Lena Wiland

            III miejsce- Maja Wika

            Wyróżnienie- Kamil Wika

            Grupa II: klasy V- VIII

            I miejsce- Marta Janeczko

            II miejsce- Wojciech Kamyszek

            III miejsce- Amelia Knasinska

            Wyróżnienie- Adam Bajdała i Eryk Pstrąg

            Laureaci konkursu otrzymali nagrody, które ufundowała Rada Sołecka wsi Sipiory, a

            pamiątkowe dyplomy wręczyła p. dyrektor Iwona Musiał.

            Została również zorganizowana wystawa plastyczna na szkolnym korytarzu z pracami wszystkich uczestników.

            Uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • #SzkołaPamięta

          • Nasza szkoła wzięła udział w akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. W ramach akcji uporządkowaliśmy oraz odwiedziliśmy Miejsca Pamięci Narodowej, którymi na co dzień się opiekujemy.

          • Zbiórka kasztanów

          • Uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę kasztanów dla Emilki Rybarczyk. Dziewczynki z wadą serca. 
            Podzieliliśmy się na dwie grupy, aby ,,podkręcić" rywalizację ( cały dochód ze sprzedaży kasztanów zasili zbiórkę Emilki na operację serca).   Grupa młodsza - klasy ,,0", 1, 2, 3, 4 oraz grupa starsza - klasy 5, 6, 7, 8. 
            Oto wyniki akcji:
            - grupa młodsza uzbierała 210 kg
            - grupa starsza uzbierała 186 kg

            Zatem razem zebraliśmy 396 kg kasztanów!!!!
            Matematycznie wygrali młodsi, ale dla Emilki wygraliśmy wszyscy.
            W ramach podziękowania dzieciom za wytrwałość w przynoszeniu kasztanów, nauczyciele wręczyli uczniom pyszne murzynki. Oczywiście grupa, która uzbierała więcej kasztanów dostała dodatkowe murzynki:) Słodkości zostały ufundowane przez naszych przyjaciół - P. Bożenę i Grzegorza Mordzak z Miastowic. Dziękujemy!

          • Święto Edukacji Narodowej oraz pasowanie uczniów najmłodszych klas

          • Święto Edukacji Narodowej to znaczące wydarzenie w życiu każdej szkoły. W naszej placówce ten wyjątkowy dzień został połączony z pasowaniem uczniów najmłodszych klas.

            Pierwsza część uroczystości poświęcona była ślubowaniu i pasowaniu dzieci z oddziału przedszkolnego i pierwszoklasistów.

            Zanim nastąpiła ta ważna w życiu każdego ucznia chwila zarówno przedszkolaki, jak i dzieci z klasy pierwszej pod okiem pań Doroty Gwit i Justyny Rybackiej-Zielińskiej zaprezentowały swoje umiejętności przed zebraną publicznością. Wszyscy otrzymali brawa. Bardzo doniosłym momentem było złożenie przysięgi uczniowskiej na sztandar szkoły. Dzieci ślubowały uczyć się dobrze, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.

            Po złożeniu ślubowania dyrektor Iwona Musiał dokonała symbolicznego pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia zerówkowicze i uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i przypieczętowali swoją przynależność do braci uczniowskiej. Na koniec koleżanki i koledzy z klasy drugiej i trzeciej pod opieką wychowawczyni Zofii Sobocińskiej przekazali bohaterom dnia życzenia sukcesów w nauce i upominki.

            W dalszej części odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą uświetnili młodzi artyści z klasy ósmej piosenką i słowem. W dowód wdzięczności nauczyciele zostali obdarowani przez uczniów laurką z życzeniami i symboliczną różą. Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud, serce i ogromny wkład w wychowanie i nauczanie.

            To święto to okazja do wręczenia nagród wyróżniającym się osobom. W tym roku szkolnym nagrodę dyrektora otrzymali nauczycieie Monika Balcer i Dorota Gwit oraz pracownicy obsługi Hanna Baranienko i Andrzej Tonn. Były również dwie nagrody jubileuszowe za 30 lat pracy dla Justyny Rybackiej-Zielińskiej i Julity Rybackiej-Stróżyk.